Nolan nie jest fanem 3D?

Batman

Kto by pomyślał, że tak wizjonerski reżyser jak Christopher Nolan ma awersję do technologicznych nowinek, które często są tematem jego filmów.

Ostatnio zdradził, że nie korzysta z Internetu ani z emailów czy telefonów komórkowych. Dzięki temu, jak stwierdził, ma czas na myślenie.

Jeśli chodzi o obecną falę zainteresowania technologią 3D zwaną przez niektórych nową gorączką złota w Hollywood, Nolan twierdzi, że nie używa tego z określonego powodu, lecz wygląda na to, że kompletnie tego nie skreśla w przyszłym filmach. Na pewno jest to dobra wiadomość dla studia Warner Bros., które błaga go o Batmana 3 w 3D.

Nie jestem wielkim fanem 3D. Zrobiliśmy testy konwersji przy Incepcji. Wyszły całkiem nieźle. Zrobienie tego jest nawet łatwe, ale to zajmuje dużo czasu, by wyglądało to tak, abym był z tego zadowolony. Niestety czasu nie mieliśmy. Wszystko i tak zależy od widzów, którzy decydują w jakim formacie chcą oglądać filmy.

Batman raczej w 3D nie będzie, lecz można się spodziewać, że któryś z przyszłych projektów Nolana będzie kręcony w tej technologii.