Blomkamp reżyserem Hobbita? 1

Odkąd Guillermo del Toro zrezygnował z reżyserii kinowej adaptacji powieści Tolkiena, Hobbit, Internet jest zalewany plotkami o jego prawdopodobnym następcy.

Sharlto Copley, Peter Jackson i Neill Blomkamp

Pojawiały się takie nazwiska jak David Yates, David Dobkin czy, o zgrozo, Brett Ratner. Teraz przyszła kolej na Neilla Blomkampa, protegowanego Petera Jacksona. Wbrew pozorom jest to dość prawdopodobna plotka…

Szpiedzy z portalu TheOneRing.net twierdzą, że właśnie Blomkamp został nowym reżyserem Hobbita, jednakże nie mogą tego oficjalnie zweryfikować. Mimo wszystko, są fakty, które mogą opowiedzieć się za jego kandydaturą.

Jackson nie jest zainteresowany reżyserią Hobbita, o tym wiemy wszyscy. Praktycznie nie może reżyserować z różnych względów, m. in. niedługo rozpoczyna zdjęcia do Tintina. Pozostaje jednak producentem i chce na stołku reżysera kogoś, kogo zna i ufa. Del Toro był takim człowiekiem i na pewno Blomkamp do tego pasuje.

Blomkamp w wywiadzie opowiadał, że nie jest zainteresowany reżyserią filmów z olbrzymimi budżetami i przez to wiele propozycji odrzucił. Chce przy tworzeniu filmów mieć kontrolę nad wizją, a jak wiadomo, przy olbrzymich budżetach tej kontroli się nie ma. Tylko skoro przy Hobbicie producentem jest Peter Jackson, sprawa wygląda inaczej. Blomkamp na pewno miałby tę kontrolę pod okiem Jacksona, taką jaką miał przy Dystrykcie 9. Czy zrobiłby wyjątek i przyjął tę posadę?

Na razie to plotka, chociaż dość prawdopodobna. Czekamy na potwierdzenie lub zdementowanie.

A jak Wy myślicie? Czy Neill Blomkamp dałby radę z reżyserią Hobbita?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

thraked

Jacksona jako reżysera już nie chcę. O ile Drużyna pierścienia była nakręcona w duchu Tolkiena to już Dwie wieże i Powrót króla mają ducha antytolkienowskiego. Aragorn podrywa Eowinę, Arwena zostaje w Śródziemiu nie z miłości do Aragorna tylko dlatego, że będzie miała z nim dziecko, ech, aż pisać mi się nie chce.

Adam_Siennica

Nie będą tak długo czekać. Jest to bardzo wątpliwe. Jeśli miałby pod jego okiem pracować, dla mnie ok :)

Bialy_Pielgrzym

Niestety nie widzi mi się Blommkamp w roli reżysera "Hobbita" nawet pod okiem Jacksona. Tutaj jest ktoś potrzebny z wielką wyobraźnią i wizjonerstwem, którego Neill nie ma (przynajmniej nie miał jej e "Dystrykcie").
Ja wciąż wierzę, że to Jackson zostanie rezyserem "Hobbita", nawet jeżeli miałby go nakręcić po TinTinie czyli za jakieś 2-3 lata.

Proszę czekać…