Titanic 3D w kwietniu 2012

Leonardo DiCaprio

James Cameron wyjawił dokładną datę premiery Titanica 3D, która nastąpi 12 kwietnia 2012 roku. Wyjawił tę informację 4 lipca, by uczcić setne urodziny Glorii Stuart, która grała w filmie "starą Rose".

12 kwietnia to też rocznica dla samego statku – dokładnie 12 kwietnia 1912 roku Titanic wypłynął w swój rejs. Informacja może być trochę zaskakująca, ponieważ przed premierą Avatara, Cameron wielokrotnie podkreślał, że konwersja jest głupotą.

Odniósł się do ostatnich zabiegów konwersji w kinie z filmami jak Alicja w Krainie Czarów, Ostatni Władca Wiatru czy Starcie Tytanów. Stwierdził, że konwersję można zrobić dobrze, ale potrzeba na to minimum od 6 do 12 miesięcy. Dla porównania konwersja w Starciu Tytanów trwała zaledwie 8 tygodni. Stwierdził, że jest to wielki błąd producentów, którzy traktują technologię jako "dojną krowę" i źle ją wykorzystują.

Cameron będzie miał na to prawie 2 lata. Czy po raz kolejny udowodni wszystkim, jak należy wykorzystywać w kinie tę technologię, która zdecydowanie obecnie jest niekorzystnie nadużywana?

Będzie też to idealny test dla konwersji klasycznych filmów na 3D. W końcu w planach jest Saga Gwiezdnych Wojen i Trylogia Władcy Pierścieni.