Jak ukraść Księżyc wygrało! 0

Universal Pictures ma nieoczekiwany hit dzięki swojej animowanej komedii pt. Jak ukraść Księżyc. Animacja przebiła wszelkie oczekiwania zajmując pierwsze miejsce ze świetnym wynikiem 60,1 miliona dolarów z 3,476 kin ze średnią 17,295 tysięcy dolarów na kino. Obraz miał budżet 69 milionów dolarów. Zebrał świetne recenzje podkreślające, że jest to jedna z najśmieszniejszych animacji ostatnich lat.

Jak ukraść Księżyc

Hit poprzedniego weekendu,* Saga Zmierzch: Zaćmienie, poradził sobie lepiej niż Księżyc w Nowiu w drugim tygodniu emisji. Obraz zaliczył *spadek frekwencji o 48,5 % (w porównaniu dwójka miała 70%), zarabiając 33,4 miliony dolarów. Razem w Stanach zjednoczonych ma na koncie już 237 milionów dolarów. Poza Stanami Zaćmienie zarobił już 219 milionów dolarów. Razem obraz ma już świetne 456 miliony, więc twórcy się cieszą, że bohaterowie nadal potrafią przyciągnąć do kin.

PredatorsPredators

Kolejny debiutant tego weekend, film sci-fi Predators w reżyserii Nimroda Antala, produkowany przez Roberta Rodrigueza zadebiutował na trzecim miejscu z wynikiem 25,3 miliony dolarów z 2,669 kin ze średnią 9,479 dolarów na kino. Budżet obrazu wynosił 40 milionów dolarów.

Toy Story 3Toy Story 3

Na czwartym miejscu kolejny hit Pixara, Toy Story 3, który zarobił kolejne 22 miliony dolarów. Obraz ma na koncie w Stanach Zjednoczonych już 340,2 miliony dolarów. Sequel przebił Gdzie jest Nemo (339,7 mln. dol.) i stał się najbardziej dochodowym tytułem studia.

Ostatni Władca Wiatru zanotował duży spadek frekwencji o 57,5& zarabiając 17,2 miliony dolarów. Po dwóch tygodniach ma na koncie już 100,2 miliony i na pewno jest to poniżej oczekiwań.

Ostatni Władca WiatruOstatni Władca Wiatru

Za tydzień na ekranach oczekiwana Incepcja Nolana oraz film fantasy Uczeń Czarnoksiężnika.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

kill

No tak, twórcy filmu źle go nazwali! Zupełnie nie myślą w tej Ameryce. Całe szczęście my jesteśmy mądrzejsi od nich i poprawiliśmy tytuł tak, by pasował do fabuły. Co za ulga…
Nie wiem doprawdy dlaczego bronicie w tym przypadku tego tytułu. Jest beznadziejny. Sugeruje jak zwykle płytką opowiastkę, w dodatku wyraźnie odwołuje się w świadomości do wiadomego filmu z dwojgiem bliźniaków. Nie wiem czy przez 3/4 filmu bohater próbuje ukraść księżyc. Żaden trailer tego nie sugeruje, a księżyc pojawia się w nich na przez ułamek sekundy. A nawet jeśli tak to co? W Aliens próbują przez cały film uciec z planety. Czy film powinien się nazywać w Polsce Wielka Ucieczka?
Wyraźnie mamy tu pokazany dualizm głównego bohatera, który będąc z zawodu czarnym charakterem powoli odkrywa w sobie nieznane mu, dobre cechy. I twórcy z przekąsem uwiecznili to w nazwie.
Nadal nie rozumiem dlaczego ktoś zmienił ten przewrotny angielski tytuł w coś tak banalnego. Prosty tytuł dla prostego widza? Czy film musi się idiotycznie nazywać, by na siebie zarobić w tym kraju absurdu? Nie sądzę. Dobry film broni się sam.

Adam_Siennica

Tak, akcja kręci się wokół głównego bohatera, a co on chce zrobić przez 3/4 filmu? Ukraść Księżyc, więc akurat w tym przypadku jest to normalny, dobry polski tytuł.
I tak, jest to oficjalne tłumaczenie dystrybutora.

Quagmire

Z tym tytułem to jeszcze nie jest tak źle, odnosi się do treści filmu i nie jest tak debilny jak "Jutro będzie futro" czy "Zanim odejdą wody". Po polsku brzmi chyba nawet lepiej niż oryginalny "Nikczemny Ja".
Udany weekend dla obu nowości, jednak za tydzień z dwójki "Inception", "Uczeń Czarnoksiężnika" górę pieniędzy spotka tylko film Nolana.
Kill, no ale bohater chce ukraść księżyc, więc gdzie tu problem z tytułem?

kill

Przepraszam, ale akcja kręci się chyba wokół głównego bohatera. Tytuł oryginalny to sugeruje dość jasno.
A ten "księżyc" to jest tłumaczenie dystrybutora?

Adam_Siennica

Odnosi się to do fabuły. Nasz bohater, superłotr chce ukraść Księżyc i wokół tego kręci się akcja.

Proszę czekać…