Jak ukraść Księżyc wygrało!

Jak ukraść Księżyc

Universal Pictures ma nieoczekiwany hit dzięki swojej animowanej komedii pt. Jak ukraść Księżyc. Animacja przebiła wszelkie oczekiwania zajmując pierwsze miejsce ze świetnym wynikiem 60,1 miliona dolarów z 3,476 kin ze średnią 17,295 tysięcy dolarów na kino. Obraz miał budżet 69 milionów dolarów. Zebrał świetne recenzje podkreślające, że jest to jedna z najśmieszniejszych animacji ostatnich lat.

Hit poprzedniego weekendu,* Saga Zmierzch: Zaćmienie, poradził sobie lepiej niż Księżyc w Nowiu w drugim tygodniu emisji. Obraz zaliczył *spadek frekwencji o 48,5 % (w porównaniu dwójka miała 70%), zarabiając 33,4 miliony dolarów. Razem w Stanach zjednoczonych ma na koncie już 237 milionów dolarów. Poza Stanami Zaćmienie zarobił już 219 milionów dolarów. Razem obraz ma już świetne 456 miliony, więc twórcy się cieszą, że bohaterowie nadal potrafią przyciągnąć do kin.

PredatorsPredators

Kolejny debiutant tego weekend, film sci-fi Predators w reżyserii Nimroda Antala, produkowany przez Roberta Rodrigueza zadebiutował na trzecim miejscu z wynikiem 25,3 miliony dolarów z 2,669 kin ze średnią 9,479 dolarów na kino. Budżet obrazu wynosił 40 milionów dolarów.

Toy Story 3Toy Story 3

Na czwartym miejscu kolejny hit Pixara, Toy Story 3, który zarobił kolejne 22 miliony dolarów. Obraz ma na koncie w Stanach Zjednoczonych już 340,2 miliony dolarów. Sequel przebił Gdzie jest Nemo (339,7 mln. dol.) i stał się najbardziej dochodowym tytułem studia.

Ostatni Władca Wiatru zanotował duży spadek frekwencji o 57,5& zarabiając 17,2 miliony dolarów. Po dwóch tygodniach ma na koncie już 100,2 miliony i na pewno jest to poniżej oczekiwań.

Ostatni Władca WiatruOstatni Władca Wiatru

Za tydzień na ekranach oczekiwana Incepcja Nolana oraz film fantasy Uczeń Czarnoksiężnika.