Norton wściekły na Marvela! 2

Niedawno informowaliśmy, że studio Marvel nie chce zatrudnić Edwarda Norton do roli Bruce’a Bannera aka Hulka w filmie The Avengers. Pomimo wcześniejszych wiadomości o chęci aktora do zagrania ponownie tej postaci i spotkaniu z reżyserem, Jossem Whedonem.

Edward Norton

Jego agent opublikował oświadczenie, w którym zaatakował studio Marvela. A żeby tego mało, pojawiła się informacja, że Joaquin Phoenix (Gladiator) miałby go zastąpić.

Jego agent twierdzi, że Norton dostał propozycję roli i nawet spotkał się z Jossem Whedonem, aby ją omówić. Dodał, że w tę środę po wielu dyskusjach, przedstawiciel studia zadzwonił do nich i powiedział, że będą chcieli iść w innym kierunku z tą postacią. Powody czysto finansowe, a nie tak jak wczoraj mówił Kevin Feige z Marvela, że chcą aktora, który lepiej uchwyci Bannera i będzie współpracować.

Edward nie mógł doczekać się współpracy z Jossem i innymi aktorami z obsady The Avengers, z których wielu to jego osobiści przyjaciele. Oświadczenie Feige’a jest nieprofesjonalne, obłudne i zniesławiające. Talent i oddanie pracy pana Nortona wymaga większą szacunku, tak samo jak fani Marvela.

Dowiadujemy się teraz z nieoficjalnych wieści, że Marvel zaoferował rolę Joaquinowi Phoenixowi, który jeszcze ją rozważa. Aktora znamy m. in. z Gladiatora, Osady czy Spaceru po linie. Phoenix parę lat temu porzucił aktorstwo, więc pytanie brzmi, czy wróci, by zagrać superbohatera?

Tylko Phoenix nie pasuje do opisu Feige, w którym mówił, że chcą nieznanego skorego do współpracy aktora. Żadne z tych stwierdzeń nie pasuje do słynnego aktora, więc gdzie leży prawda?

Co o tym sądzicie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Young_Caesar

norton to świetny aktor i wolę stanowczo jego niz phoenixa .
A tak w ogóle to chyba nigdy nie wychodzi na dobre ,taka zamiana aktorów,mnie przynajmniej zawsze trudno przywyknąc do innego aktora grającego tę samą postać.

Adam_Siennica

Kij ich wie w sumie. Czekam na oficjalne niusy. Norton był dla mnie idealny w roli Bannera, wielki błąd studia.

Quagmire

Nie sądzę, że Pheonix miał wracać akurat dla roli w Avengers, wydaje się, że wcześniej unikał tego typu filmów.
Skąpstwo Marvela to nic nowego, już wcześniej mieliśmy doniesienia o niskich gażach za Iron Mana2 (tam oszczędzono też chyba na scenarzyście skoro wziął się za to Theroux). Teraz Marvel widzi jak trudno zbudować filmowe uniwersum gdzie postaci nie są narysowane, ale odgrywane przez aktorów z terminarzami i odpowiednimi stawkami w kontrakcie. Być może teraz DC Comics powoli wycofa się z podobnego pomysłu, albo podejdzie do tego lepiej niż konkurencja.

Proszę czekać…