Thor i Kapitan Ameryka w 3D 4

Studio Marvel opublikowała nowe zdjęcie z ekranizacji Thora, na którym widzimy Thora, Odyna i Lokiego.

Thor, Odyn i Loki

Oficjalnie także potwierdzono, że Thor i Kapitan Ameryka będą w 3D, lecz nie były kręcone tą technologią. Będą one poddane odpowiedniej konwersji. Twórcy zdecydowali się odnieść do negatywnych odczuć widzów wobec takiemu wykorzystywaniu 3D, jakie nastąpiły po Starciu Tytanów czy Ostatnim Władcy Wiatru.

Kenneth Branagh o 3D w Thorze:

Zdaliśmy sobie sprawę, że 3D w naszym filmie może być dobrym przyjacielem historii i postaci dając inne doświadczenie. To kolejna warstwa historii, która może się ukazać w inny sposób. Na początku byłem bardzo sceptyczny. Stałem się bardzo podekscytowany mogą robić to w ten sposób.

Joe Johnston dodał o Captain America: The First Avenger:

Obecnie jest to nadużywane i traktowane jako gadżet… Dużo ludzi wykorzystuje 3D, ponieważ myślą, że muszą… taki stan rzeczy jest, ale zniknie, a obrazy, które zasługują na 3D, dalej będą w nich tworzone. Kiedy jest zrobione źle, może ci być potem niedobrze.

Johnston próbował jeden dzień kręcić kamerą 3D, ale stwierdził, że to koszmar, ponieważ sprzęt nie jest poręczny, są problemy z ustawieniami i pojawiały się różne inne ograniczenia dla filmowca. Dodał, że szczerze wierzy w to, jeśli konwersja będzie dobrze zrobiona, to on jest za.

Oba filmy były kręcone w 2D, lecz efekty specjalne już były tworzone pod 3D. Kevin Feige ze studia Marvela powiedział, że olbrzymi czas zostanie poświęcony na konwersję. Przypomnijmy, że James Cameron, guru tej technologii, twierdzi, że na dobrą konwersję trzeba poświęcić od 6 do 12 miesięcy. Skoro Thor ma premierę 6 maja 2011 roku, a Captain America: The First Avenger pojawi się 22 lipca 2011 roku, to chyba mają dużo czasu dopracować to jak należy.

Zapraszamy do komentowania. Co o tym myślicie? Jak Wam się podoba zdjęcie?

ThorThor

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

KoKlusz

Już się nie dziwię dlaczego Hopkins nie wypowiadał się za ciepło o Thorze. Jakby mi kazali w czymś takim się pokazywać to też bym zbyt szczęśliwy nie był.

ash9

tak jakby już bym to gdzieś widział … a faktycznie Batman&Robin

Quagmire

Podobno na najbliższym Comic Conie pokażą pierwszy trailer, wtedy wiele się wyjaśni. Jak na razie te zdjęcie jest pierwszym poważnym ostrzeżeniem, oby tylko nie szykował się największy niezamierzony kicz 2011 roku.

Asmodeusz

sztuczne, tandetne co tu dużo mówić film od lat 10

Adam_Siennica

No, nie wiem co o tym myśleć. Czy to za dużo fotoszopa na zdjęciu, czy dziwna wizja reżysera?

Proszę czekać…