Incepcja dominuje 1

Pierwszy film Christophera Nolana oparty na oryginalnym pomyśle był projektem dość ryzykownym, lecz po olbrzymim sukcesie Mrocznego Rycerza, Nolan mógł zrealizować co tylko chciał.

Incepcja

Pomimo świetnych recenzji obrazu, analitycy obawiali się, że materiał jest zbyt ciężki dla przeciętnego widza, lecz jak widzimy, na strachu się tylko skończyło. Incepcja zarobiła w weekend dobre 60,4 miliony dolarów. Mówi się, że dobry marketing szeptany powinien zapewnić końcowy wynik w Stanach powyżej 200 milionów dolarów.

Jak ukraść Księżyc zanotowało spadek frekwencji o 42% plasując się na drugim miejscu. Obraz zarobił 32,7 milionów dolarów i na koncie razem ma już 118,4 miliony.

Drugi debiutant weekendu i zarazem drugi film Bruckheimera w sezonie, Uczeń Czarnoksiężnika, jest również i drugą porażką dla producenta. Książę Persji nie zarobił tyle, ile można by oczekiwać, a film przygodowy z Nicolasem Cagem zanotował marny wynik w wysokości 17,4 milionów dolarów zajmując miejsce trzecie.

Uczeń CzarnoksiężnikaUczeń Czarnoksiężnika

Saga Zmierzch: Zaćmienie wedle oczekiwań notuje kolejny olbrzymi spadek frekwencji (58%) zarabiając 13,5 miliona dolarów. Pomimo tego, obraz ma już na koncie 265 milionów i zajmuje miejsce czwarte..

Największa porażką weekendu jest na pewno film Predators, który zanotował gigantyczny spadek frekwencji o 73 % zarabiając 6,8 milionów dolarów.

Za tydzień do kin wchodzi wybuchowy thriller z Angeliną Jolie pt. Salt.

SaltSalt

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Adam_Siennica 2010-07-19

Wszelkie znaki na Ziemi i Niebie mówią, że to bardziej taka kobieca wersja Bourne’a. Zresztą Phillip Noyce znany jest z dobrych filmów akcji ;) Tak mi się przynajmniej wydaje, więc będzie inny film niż Złodziej Życia.

Quagmire 2010-07-19

To może być prawidłowa odpowiedź, mimo, że to widownia PG-13 uchodzi za bardziej niecierpliwą i zwykle nabija wynik z pierwszego weekendu. Podobne spadki po solidnych pierwszych weekendach notowała seria AvP. Tam wynikało to raczej z poziomu filmów, tutaj mam nadzieję, że tak nie jest.
Za tydzień w USA wchodzi jeszcze jedna nowość, familijny "Ramona and Beezus". Pewnie nic nie namiesza, ale 2700 kin to na pewno szeroka dystrybucja.

Beznickowy 2010-07-19

Oby Nolan reżyserował, co chce, bo naprawdę jest bardzo dobrym twórcą filmowym. Mam nadzieję, że coś nakręci jeszcze na poziomie Memento. Ciekawe jaki będzie nowy film z Angeliną Jolie. Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że to będzie coś w stylu "Złodziej życia". Obym się mylił.

Adam_Siennica 2010-07-19

Myślę, że Incepcja da radę. Co do Predators, myślę, że po prostu te negatywne recenzje miały więcej racji, stąd taki wielki spadek frekwencji… Incepcja ma PG-13, Predators R, więc tak naprawdę nie do końca ze sobą konkurują na równej płaszczyźnie.

Quagmire 2010-07-19

Liczyłem na 10-15 mln$ lepszy wynik Incepcji, no ale jednak nie jest to film z gotowym zapleczem fanów. Drugi weekend rozstrzygnie czy twórcy mogą śnić o 200 mln$ z USA.
Predators mimo dobrych opinii widzów i recenzji krytyków wyraźnie nie wytrzymał konkurencji z filmem SF od Nolana. Trochę to dziwne, bo np na o wiele mniej pojemnym rynku animacji nadal bardzo dobrze radzi sobie Toy Story 3 mimo mocnej postawy Despicable Me.

Proszę czekać…