Incepcja dominuje

Incepcja

Pierwszy film Christophera Nolana oparty na oryginalnym pomyśle był projektem dość ryzykownym, lecz po olbrzymim sukcesie Mrocznego Rycerza, Nolan mógł zrealizować co tylko chciał.

Pomimo świetnych recenzji obrazu, analitycy obawiali się, że materiał jest zbyt ciężki dla przeciętnego widza, lecz jak widzimy, na strachu się tylko skończyło. Incepcja zarobiła w weekend dobre 60,4 miliony dolarów. Mówi się, że dobry marketing szeptany powinien zapewnić końcowy wynik w Stanach powyżej 200 milionów dolarów.

Jak ukraść Księżyc zanotowało spadek frekwencji o 42% plasując się na drugim miejscu. Obraz zarobił 32,7 milionów dolarów i na koncie razem ma już 118,4 miliony.

Drugi debiutant weekendu i zarazem drugi film Bruckheimera w sezonie, Uczeń Czarnoksiężnika, jest również i drugą porażką dla producenta. Książę Persji nie zarobił tyle, ile można by oczekiwać, a film przygodowy z Nicolasem Cagem zanotował marny wynik w wysokości 17,4 milionów dolarów zajmując miejsce trzecie.

Uczeń CzarnoksiężnikaUczeń Czarnoksiężnika

Saga Zmierzch: Zaćmienie wedle oczekiwań notuje kolejny olbrzymi spadek frekwencji (58%) zarabiając 13,5 miliona dolarów. Pomimo tego, obraz ma już na koncie 265 milionów i zajmuje miejsce czwarte..

Największa porażką weekendu jest na pewno film Predators, który zanotował gigantyczny spadek frekwencji o 73 % zarabiając 6,8 milionów dolarów.

Za tydzień do kin wchodzi wybuchowy thriller z Angeliną Jolie pt. Salt.

SaltSalt