widoczny tu i tam. hasam.

Almodovar czy Loach? 0

Aż w sześciu kategoriach nominowane są filmy Volver Pedro Almodovara oraz Życie na podsłuchu Floriana Henckela von Donnersmarcka. Gala rozdania nagród Europejskiej Akademii Filmowej odbędzie się 2 grudnia w Warszawie. Partnerem uroczystości jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Warszawa jako pierwsze miasto w Europie Wschodniej będzie gospodarzem ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, organizowanych przez Europejską Akademię Filmową i EFA Productions 2 grudnia 2006 r. Będzie to największa i najbardziej prestiżowa impreza filmowa, jaka kiedykolwiek odbyła się w Polsce. Ceremonia wręczenia nagród będzie transmitowana przez stacje telewizyjne do ponad trzydziestu krajów oraz relacjonowana w czołowych gazetach europejskich. Telewizja POLSAT została wybrana jako jedyna polska telewizja, w której będzie można zobaczyć to wydarzenie. Jest też pierwszą w historii EFA stacją komercyjną, dzięki której będziemy mogli obejrzeć relację z Gali.

Tegoroczne Nagrody dzięki wieloletnim staraniom Warszawskiej Fundacji Filmowej zostaną wręczone w warszawskiej hali EXPO XXI w sobotę 2 grudnia.

Pierwszym zwycięzcą Europejskich Nagród Filmowych był w roku 1988 Krzysztof Kieślowski z Krótkim filmem o zabijaniu. Rok później Maciej Dejczer zwyciężył w kategorii najlepszy młody film europejski filmem 300 mil do nieba.

Europejskie Nagrody Filmowe zostaną w tym roku wręczone w piętnastu kategoriach – jest wśród nich Nagroda Publiczności, gdzie w głosowaniu biorą udział kinomani w całej Europie. Nagrodę Za Całokształt Twórczości otrzyma Roman Polański, a Nagrodę Za Europejski Wkład W Światowe Kino – Prix Screen International odbierze Jeremy Thomas, legendarny producent filmów takich jak Ostatni cesarz, Pod osłoną nieba, Nagi lunch czy Mały Budda.

NOMINACJE DO EUROPEJSKICH NAGRÓD FILMOWYCH

EUROPEJSKI FILM 2006

ŚNIADANIE NA PLUTONIE / BREAKFAST ON PLUTO

GRBAVICA

ŻYCIE NA PODSŁUCHU / DAS LEBEN DER ANDEREN (The Lives Of Others)

DROGA DO GUANTANAMO / THE ROAD TO GUANTANAMO

VOLVER

WIATR BUSZUJĄCY W JĘCZMIENIU / THE WIND THAT SHAKES THE BARLEY

pisf.pl

Kadr z filmu Volver 2006Kadr z filmu Volver 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

majron

pewnie wszystkie zobacze ale na razie z tego co widzialem to volver i breakfast :)

leprechan

swoja droga to obstawilbym grbavice, volvera lub sniadanie na plutonie ;p jakos 'droga do guantanamo' mi sie nie spodobala, reszty nie widzialem.

majron

volver albo breakfast on pluto :)

Proszę czekać…