Terra Nova dopiero w 2011 roku

Serial Terra Nova (2010)

Futurystyczny serial produkowany przez Stevena Spielberga i stację Fox pt. Terra Nova, pojawi się rok później niż pierwotnie zakładał plan. Okazało się, bowiem, że zamiast emisji pilota na jesień tego roku postanowiono, że pojawi się dopiero w 2011 roku. Nie wiadomo, co jest powodem takiej decyzji.

Taką decyzje przekazał Brannon Braga – były producent i scenarzysta różnych seriali z cyklu Star Trek, który jest producentem wykonawczym całego serialu. Poinformował on, iż pierwszy sezon tego serialu science- fiction będzie miało 13 epizodów. Pilotażowy odcinek powinien być gotowy w maju. Natomiast planowana data emisji to jesień 2011 roku. Reżyserem pierwszego odcinka będzie Alex Graves.

Terra Nova to historia rozgrywająca się w roku 2149. Planeta stoi na skraju zagłady z powodu nadmiernego przeludnienia. Pod wpływem populacji i coraz bardziej rozbudowujących się miast wyginęło większość zwierząt i roślinności. Jedynym ratunkiem jest odkrycie naukowców, którym udało się dokonać załamania w kontinuum czasowym. Dzięki temu możliwe jest odbywanie podróży w czasie do prehistorycznych czasów naszej planety.
Głównymi bohaterami będą członkowie rodziny Shannon, którzy są jednymi z pierwszych osadników zamieszkujących w prehistorycznych czasach. Tworzą oni osadę zwaną Terra Nova, która może stać się drugą szansą dla ludzkiej cywilizacji.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux