Co dalej z Gliniarzem?

Kadr z filmu Gliniarz z Beverly Hills 2 (1987)

Choć o ekranizacji filmu Gliniarz z Beverly Hills 4 mówi się w Hollywood od jakiegoś czasu to wciąż nie ma gotowego scenariusza. A to wszystko za sprawą kłótni pomiędzy Eddiem Murphy a producentami ze studia Paramount Pictures. Obie strony mają inne wizje, co do tego jak powinien wyglądać obraz.

Ostatnia wersja scenariusza powstała w połowie października i została napisana przez Dereka Haasa i Michaela Brandta (oboje Wanted: Ścigani). Obaj w swoim tekście położyli nacisk na subtelny dowcip, który klimatem nawiązywałby do pierwszej części. Uzyskał on nawet wstępną zgodę na realizację. I właśnie wtedy sprzeciwił się Murphy.

Aktor chciałby by scenariusz czwartej części położył większy nacisk na elementy akcji, najlepiej z szaloną międzynarodową intrygą pełną efektownych scen walk i pościgów. Problem w tym, że to byłoby kosztowne a Paramount chciałoby zrealizować film jak najmniejszym kosztem.

Przy tym studio zwraca uwagę, że od kilku lat każdy kolejny projekt z udziałem Eddiego Murphy'ego przynosił straty. Dlatego producenci boją się wyłożyć pieniądze, które mogą stracić.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux