http://vimeo.com/mironkundzicz

Weekend z filmem - przegląd 0

Jest na co iść do kina, w drugi weekend listopada. Aż dziewięć ciekawych premier. Poza tym telewizja również uraczy nas ciekawymi propozycjami.

Alex Rider: Misja Stormbreaker (Stormbreaker)

Bohaterem opowieści jest 14-letni tajny agent Alex Rider (Alex Pettyfer), którego wuj (Ewan McGregor) jest legendarnym superszpiegiem. Po tym jak wuj zostaje zabity, chłopak czuje się zmuszony do współpracy z brytyjskim wywiadem MI6. Jego przeciwnikiem jest niebezpieczny biznesmen Darrius Sayle (Mickey Rourke), zaś mentorem młodego szpiega jest pan Blunt (Bill Nighy). Przed wybraniem się do kina, zobacz zwiastun.

Kadr z filmu Alex Rider: Misja Stormbreaker 2006Kadr z filmu Alex Rider: Misja Stormbreaker 2006 Kadr z filmu Alex Rider: Misja Stormbreaker 2006Kadr z filmu Alex Rider: Misja Stormbreaker 2006

Akademia tajemniczych sztuk pięknych (Art School Confidential)

Jerome Platz od zawsze chciał być wielkim malarzem. Kiedy dostaje się do wyśnionej Akademii Sztuk Pięknych, wszystko zaczyna iść po jego myśli. Spotyka ciekawych ludzi, zakochuje się w pięknej dziewczynie, Audrey Baumgarten. Cała sielanka zostaje zmącona kolejnymi morderstwami, które są popełniane koło szkoły i nowym uczniem, który zaczyna uczęszczać na lekcje malarstwa. Jego prace stają się prawdziwą sensacją, a autor zaczyna podrywać dziewczynę Jerome'a. Zanim wybierzesz się do kina, zobacz zwiastun.

Kadr z filmu Akademia tajemniczych sztuk pięknych 2006Kadr z filmu Akademia tajemniczych sztuk pięknych 2006 Kadr z filmu Akademia tajemniczych sztuk pięknych 2006Kadr z filmu Akademia tajemniczych sztuk pięknych 2006

Babel

W odległych piaskach marokańskiej pustyni nagle rozlega się strzał z karabinu. Strzał, który zapoczątkuje serię niecodziennych wydarzeń. Spowoduje, że para amerykańskich turystów będzie rozpaczliwie walczyć o życie, dwóch chłopaków z Maroka zostanie zamieszanych w przypadkową zbrodnię, niania z dwojgiem amerykańskich dzieci będzie nielegalnie przekraczać granicę w Meksyku, a pewna nastolatka z Japonii zbuntuje się, gdy jej ojca zaczną poszukiwać policjanci z Tokio. Zanim wybierzesz się do kina, zobacz zwiastun.

Kadr z filmu Babel 2006Kadr z filmu Babel 2006 Kadr z filmu Babel 2006Kadr z filmu Babel 2006

Dobry rok (A Good Year) Londyński specjalista od inwestycji Max Skinner (Russell Crowe) przybywa do Prowansji, by sprzedać małą winnicę, odziedziczoną po zmarłym wuju. Max z ociąganiem podejmuje się sprawy, która nieoczekiwanie otworzy nowy oszałamiający rozdział w jego życiu i sprawi, że nabierze ono smaku. Powrót do krainy dzieciństwa, okaże się niezapomnianym przeżyciem. Zanim wybierzesz się do kina, zobacz zwiastun.

Kadr z filmu Dobry rok 2006Kadr z filmu Dobry rok 2006 Kadr z filmu Dobry rok 2006Kadr z filmu Dobry rok 2006

Dzikie pszczoły (Divoké včely)

Życie w małej wiosce położonej w północnych Morawach, z dala od wielkiego świata i jego rozlicznych konfliktów, składa się z dwóch elementów – nicnierobienia i przesiadywania w barze. Po czterdziestu latach komunizmu pozostały tylko na wpół zrujnowany kościółek, opuszczone obszary rolne, 99-procentowe bezrobocie i bar.

Kadr z filmu Dzikie pszczoły 2001Kadr z filmu Dzikie pszczoły 2001 Kadr z filmu Dzikie pszczoły 2001Kadr z filmu Dzikie pszczoły 2001

Pakt milczenia (The Covenant)

Bohaterami filmu są cztery rodziny, które w swoich rękach dzierżą rozległą potęgę, przekazywaną z pokolenia na pokolenie, z ojca na syna. Opowieść rozpoczyna się, gdy Caleb (Steven Strait), Pogue (Taylor Kitsch), Reid (Toby Hemingway) i Miller odkrywają, że są sukcesorami tej wielkiej władzy i niechcący uwalniają siły zła, z którymi muszą się zmierzyć. Zanim wybierzesz się do kina, zobacz zwiastun.

Kadr z filmu Pakt milczenia 2006Kadr z filmu Pakt milczenia 2006 Kadr z filmu Pakt milczenia 2006Kadr z filmu Pakt milczenia 2006

Polisz kicz projekt kontratakuje

Po kilku latach przerwy Mariusz z Michałem postanawiają ponownie nakręcić film z pięknymi dziewczynami. Tym razem ma to być horror. Mimo początkowych trudności przyjaciele, dzięki swej twórczej inwencji, znajdują aktorki i sponsorów. W ponurym dolnośląskim zamczysku zaczynają się zdjęcia do Legendy. Czy film podbije świat?

Kadr z filmuPolisz kicz projekt kontratakuje 2005Kadr z filmuPolisz kicz projekt kontratakuje 2005 Kadr z filmu Polisz kicz projekt kontratakuje 2005Kadr z filmu Polisz kicz projekt kontratakuje 2005

Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek (The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning)

Przed służbą w Wietnamie, dwaj przyjaciele, Dean (Taylor Handley) i Eric (Matthew Bomer) oraz ich dziewczyny Bailey (Diora Baird) i Chrissie (Jordana Brewster) wybierają się na wycieczkę. Niestety w czasie jazdy ulegają wypadkowi. Dzwonią po lokalnego szeryfa (Lew Temple), który zamiast im pomóc, zabiera ich do domu horroru.

Kadr z filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek 2006Kadr z filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek 2006 Kadr z filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek 2006Kadr z filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek 2006

Veer-Zaara

Veer Pratap Singh (Shahrukh Khan), sikh z indyjskiej części Pendżabu i Zaara Hayaat Khan (Preity Zinta), muzułmanka z Pendżabu pakistańskiego, spotykają się na dnie przepaści. Ich losy splatają się na wiele lat, prowadząc parę od żyznych, złotych pól do ponurej więziennej celi. Dzieli ich religia i obywatelstwo, historia i polityka, łączy głębokie uczucie.

Kadr z filmu Veer-Zaara 2004Kadr z filmu Veer-Zaara 2004 Kadr z filmu Veer-Zaara 2004Kadr z filmu Veer-Zaara 2004

Piątek – 10 listopada

Tańczący z wilkami cz.2 (Dances with Wolves) Western – 20:20, TVP 1 majron ocenia: 8/10

Ulice w ogniu (Streets of Fire) Akcja – 23:10, TVP 1

Wybawca (Redeemer) Dramat – 23:20, TVP 2

Nibelungi: Zemsta Krymhildy (Nibelungen: Kriemhilds Rache) Dramat/Fantasy/Przygodowy – 17:05, TVP Kultura

Władca Pierścieni: Powrót Króla (The Lord of the Rings: The Return of the King) Fantasy – 20:15, TVN majron ocenia: 10/10

Powrót trzech ninja Komedia sensacyjna – 19:30, Polsat

Ruby Dramat obyczajowy – 20:10, TVN Siedem

Potwór Yonggary (2001 Yonggary) Horror – 21:30, Polsat

Sobota – 11 listopada

Blow Dramat – 00:05, TVN

Czas zabijania (A Time to Kill) Dramat kryminalny – 21:55, Ale kino! majron ocenia: 8/10

Bunkier (The Hole) Thriller – 00:30, Ale kino! majron ocenia: 7/10

Fenomen (Phenomenon) Dramat/Fantasy – 15:35, Ale kino!

Był sobie chłopiec (About a Boy) Dramat/Komedia – 20:10, TVP 1 majron ocenia: 10/10

Woyzeck Dramat/Psychologiczny – 02:20, TVP Kultura

Lęk wysokości (High Anxiety) Komedia – 16:50, Polsat majron ocenia: 9/10

Terminator 2: Dzień sądu (Terminator 2: Judgment Day) Akcja/Sci-Fi – 22:50, TVN Siedem

Niedziela – 12 listopada

Deszcz (Baran) Obyczajowy – 12:05, Ale kino!

Skryta namiętność (Untamed Heart) Dramat – 20:35, TVP 1

Zakochany bez pamięci (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) Dramat/Komedia romantyczna – 22:25, TVP 1 majron ocenia: 10/10

Słodkie życie (La Dolce Vita) Dramat – 21:00, TVP Kultura

Christine Horror/Dramat – 02:00, TVP Kultura

Maverick Komedia/Western – 16:35, TVN Siedem

Ladykillers, czyli zabójczy kwintet (The Ladykillers) Komedia kryminalna – 22:20, Polsat majron ocenia: 7/10

Młody Frankenstein (Young Frankenstein) Komedia – 12:05, Polsat majron ocenia: 9/10

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 14

Trophy

Może pomyślisz, że jestem idiotką :P ale mi się ten film nawet podobał. Rzeczywiście momentami trochę banalny, gdyż rzadko teraz produkują dobre komedie romantyczne:) (niestety:P)

majron

bo to kolejna komedia romatyczna jakich tysiace :) slaba gra aktorska, rezyseria, scenariusz z utartymi schematami, ktore przestaly byc smieszne i zaskakujace 20 lat temu :) film dla ludzi ktorzy nie maja co zrobic ze swoim czasem tylko bezwiednie patrzec sie w ekran ani nie sklania do namyslu ani nie jest dobra rozrywka :)

Trophy

Ja Ciebie wcale nie krytykuje, ani nic z tych rzeczy. Tylko byłam ciekawa dlaczego uważasz ten film za "niewarty" wpisywania go. A co do moich przeglądów, to może i nie wpisywałam wszystkich filmów, ale jak ktoś by się upomniał to z chęcią bym to zrobiła.

majron

jak ty bedziesz dodawala przeglady znowu to bedziesz pisac co chcesz :) ja wybieram takie filmy i takie umieszczam ale tez wydaje mi sie ze nikt nie krytykowal cie za dobor repertuaru :)

pietruch

Ale przegląd robił majron i to on zdecydował jakie filmy będą w przeglądzie. Ty też kilka razy robiłaś przegląd i nie wstawiałaś wszystkich filmów jakie były w telewizji.

Proszę czekać…