Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Serialowe nowości września 6

Wrzesień obfituje w premierowe odcinki znanych i lubianych seriali. Wyjdzie również wiele nowych serii. Warto zapoznać się z poniższym przewodnikiem, by wybrać coś, co nas zaciekawi, bo chyba nie sposób śledzić wszystkie.

Wrzesień z serialami

Zaczniemy od przedstawienia 23 nowych serii, a następnie poinformujemy pokrótce o powracających serialach z kolejnym sezonem.

Nowe seriale

Boardwalk Empire (HBO)

Jedyna nowa seria stacji HBO we wrześniu. Opowiada historię skorumpowanego polityka działającego w Atlantic City w latach 20. Amerykańska polityka, zwłaszcza historyczna, raczej nie cieszy się w Polsce dużą popularnością. Nie mniej jednak to serial HBO ze Steve'm Buscemi w roli głównej oraz Martinem Scorsese jako producentem wykonawczym i reżyserem pilota. Lepszej rekomendacji nie trzeba. Premiera: 19. września.

The Event: Zdarzenie (NBC)

Nadzieja stacji NBC na sukces. Sean Walker (Jason Ritter) odkrywa tajemnice, które mają znaczący wpływ na wydarzenia USA. Zwiastun zapowiada mocny thriller. Premiera: 20. września.

Outlaw (NBC)

Cyrus Garza (Jimmy Smits) rezygnuje z bycia sędzią w Sądzie Najwyższym, by zostać adwokatem i bronić niewinnych ludzi, którzy przegrywają z systemem prawniczym. Sukcesu Układów raczej nie powtórzy, ale Smits może przyciągnąć część fanów Dextera, gdzie grał ekscentrycznego Miguela Prado. Premiera: 15. września.

The Whole Truth (ABC)

Kolejny, nowy prawniczy serial ukazujący, czym jest tak naprawdę system sądowy, w którym nie jest ważna wina czy niewinność, ale sposób przedstawienia sprawy. Seria ukazuje proces z perspektywy oskarżycieli i obrońców. W rolach głównych: Rob Morrow i Joely Richardson. Premiera: 22. września.

No Ordinary Family (ABC)

Rodzina wybiera się na wycieczkę, ale ich samolot ulega katastrofie, w wyniku której Jim (Michael Chiklis) i Stephanie (Julie Benz) oraz ich dzieci zyskują nadprzyrodzone moce, które zmienią ich dotychczasowe życie. Zwiastun wygląda zachęcająco, a dodatkowym plusem jest dość znana obsada. Premiera: 28. września.

Pan i Pani Bloom (NBC)

Małżeństwo Stevena (Boris Kodjoe) i Samanty (Gugu Mbatha-Raw) wraca do swojej dawnej profesji, czyli do bycia tajnymi agentami CIA. Fabuła niezbyt oryginalna, ale producentem wykonawczym jest J.J. Abrams Premiera: 22. września.

Lone Star (Fox)

Fabuła zapowiada coś ciekawego. Robert/Bob (James Wolk) prowadzi podwójne życie. Jedno z żoną i dzieckiem w Teksasie. Drugie w Midland ze słodką dziewczyną. Wszystko perfekcyjnie się układa, póki nie zaczyna wzbudzać podejrzeń u szwagra. Jon Voight gra teścia Roberta. Premiera: 20. września.

Hawaii 5.0 (CBS)

Remake popularnego serialu sprzed lat o jednostce specjalnej policji, która podlega tylko Gubernatorowi, dzięki czemu przestępczość jest diametralnie zwalczana. Obsada zachęca: Alex O'Loughlin, Scott Caan i Taryn Manning. Premiera: 20 września.

Zaprzysiężeni (CBS)

Historia rodziny, której członkowie pracują w policji z pokolenia na pokolenie. Bardzo dobrze prezentuje się obsada. Premiera: 24. września.

Chase (NBC)

Annie Frost (Kelli Giddish) jest utalentowanym szeryfem stanowym, który w sposób błyskotliwy chwyta przestępców. Fabuła niezbyt oryginalna, ale Jerry Bruckheimer (choć dla niego nie jest to szczęśliwy rok) produkuje. Premiera: 20. września.

Obrońcy (CBS)

James Belushi i Jerry O'Connell jako para prawników, która w dość oryginalny sposób dochodzi prawdy w Las Vegas. Premiera: 22. września.

My Generation (ABC)

Serial ukazuje, jak na przestrzeni 10 lat może się zmienić człowiek, którego ukształtowały wydarzenia ostatniej dekady. Premiera: 23. września.

Prawo i porządek: Los Angeles (NBC)

Kolejny spin-off Prawa i porządku podarowany fanom serialu na 20-lecie istnienia serii o detektywach. Zachęca obsada: Skeet Ulrich, Terrence Howard oraz Alfred Molina. Premiera: 29. września.

Nikita (CW)

Powraca słynna zabójczyni, w której postać wcieli się tym razem Maggie Q. Stacja CW po raz kolejny sięga po hit serialowy, by przedstawić go młodszej widowni. Premiera: 9. września.

Dorastająca nadzieja (Fox)

Jimmy Chance (Lucas Neff) zostaje ojcem samotnie wychowującym dziecko, które urodziło się w wyniku wpadki z przestępczynią, która nie może się nim zajmować, bo siedzi w więzieniu. Jimmy nie wygląda na dobry materiał na ojca, ale jego rodzina będzie go dopingować. Premiera: 21. września.

Terriers (FX)

Komedia kryminalna o losach byłego policjanta Hanka (Donal Logue) i jego najlepszego przyjaciela Britta (Michael Raymond-James (I)), którzy pracują bez licencji jako prywatni detektywi biznesowi. Premiera: 8. września.

Mój najlepszy wróg (Fox)

Steve Wilde (Will Arnett) ma wszystko, poza miłością Emmy (Keri Russell), której uczucie będzie starał się zdobyć poprzez kontakt z jej niemówiącą córką. Premiera: 21. września.

Dostawa na telefon (NBC)

Komedia łamiąca stereotypy pomiędzy Amerykanami a Hindusami. Amerykanin zostaje skierowany do Indii, by pracować w centrum telefonicznym pewnej firmy. Premiera: 23. września.

We dwoje raźniej (ABC)

Komedia ukazująca trzy związki w jednej rodzinie. Widać wzorowanie się na najpopularniejszym sitcomie wszech czasów. Premiera: 22. września.

Detroit 1-8-7 (ABC)

Ukazanie pracy detektywów z Wydziału Zabójstw. Serial jest kręcony niczym reality-TV, ukazując pracę policjantów i ich stany emocjonalne. Raczej nic nowego, a zwiastun też nie zachęca. Premiera: 21. września.

Jak ojciec coś palnie, to… (CBS)

Politycznie niepoprawny sitcom o Edzie (William Shatner) i jego relacji z synem. Historia zaczerpnięta z wpisów z Twittera. Premiera: 23. września.

Mike i Molly (CBS)

Sitcom traktujący o znajomości policjanta Mike’a (Billy Gardell) i nauczycielki Molly (Melissa McCarthy), którzy poznali się na anonimowych spotkaniach dla ludzi otyłych. Premiera: 8. września.

Hellcats (CW)

Dla nastolatków. Historia Marti (Aly Michalka) – dziewczyny, która pragnie dostać się do szkoły prawniczej. Jednak życie wysyła ją do szkoły cheerleaderek, by mogła otrzymywać stypendium. Zwiastun jednak nie wróży nic ambitnego, ale fani seriali Disneya będą zadowoleni. Premiera: 8. września.

Nowe sezony "starych" seriali

ABC

Bracia i siostry (sezon 5.) – 26. września.
Castle (sezon 3.) – 20 września.
Chirurdzy (sezon 7.) – 23. września.
Cougar Town: Miasto kocic (sezon 2.) – 22. września.
Gotowe na wszystko (sezon 7.) – 26. września.
Pępek świata (sezon 2.) – 22. września.
Prywatna praktyka (sezon 4.) – 23. września.
Współczesna rodzina (sezon 2.) – 22 września.

CBS

Agenci NCIS (sezon 8.) – 21 września.
Dwóch i pół (sezon 8.) – 20 września.
Jak poznałem waszą matkę (sezon 6.) – 20 września.
Kryminalne zagadki Las Vegas (sezon 11.) – 23. września.
Kryminalne zagadki Nowego Jorku (sezon 7.) – 24. września.
Medium (sezon 7.) – 24. września.
Mentalista (sezon 3.) – 23. września.
Agenci NCIS: Los Angeles (sezon 2.) – 21 września.
Sposób użycia (sezon 5.) – 20 września.
Teoria wielkiego podrywu (sezon 4.) – 23. września.
Zabójcze umysły (sezon 6.) – 22 września.
Żona idealna (sezon 2.) – 28. września.

Fox

Dr House (sezon 7.) – 20 września.
Fringe: Na granicy światów (sezon 3.) – 23. września.
Glee (sezon 2.) – 21 września.
Głowa rodziny (sezon 9.) – 26. września.
Kości (sezon 6.) – 23. września.
Simpsonowie (sezon 22.) – 26. września.
The Cleveland Show (sezon 2.) – 26. września.
The Good Guys (sezon 2.) – 24. września.

NBC

Biuro (sezon 7.) – 23. września.
Chuck (sezon 4.) – 20 września.
Community (sezon 2.) – 23. września.
Parenthood (sezon 2.) – 14 września.
Prawo i bezprawie (sezon 12.) – 22. września.
Rockefeller Plaza 30 (sezon 5.) – 23. września.

CW

90210 (sezon 3.) – 13. września.
Nie z tego świata (sezon 6.) – 24. września.
Nieoczekiwana szansa (sezon 2.) – 14. września.
Pamiętniki wampirów (sezon 2.) – 9. września.
Plotkara (sezon 4.) – 13. września.
Pogoda na miłość (sezon 8.) – 14. września.
Tajemnice Smallville (sezon 10.) – 24. września.

FX

Synowie anarchii (sezon 3.) – 7. września.
Wirtualna liga (sezon 2.) – 16 września.
U nas w Filadelfii (sezon 6.) – 16. września.

HBO

Mogło być gorzej (sezon 2.) – 26. września.
Znudzony na śmierć (sezon 2.) – 26. września.

Showtime

Dexter (sezon 5.) – 26. września.

Źrodło: własne

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

caryca84

Też czekam na “The Walking Dead” i "Fringe". Zobaczę również czy "Boardwalk Empire" mnie zachwyci. Czuję, że po "Mad menie" przychodzi czas na seriale historyczne.

Beznickowy

Nie wiem, czy czytałeś komentarze powyżej, ale "The Walking Dead" ma mieć premierę w październiku. Nawet stacja AMC jeszcze nie ogłosiła dokładnego dnia premiery. Tak więc należy się uzbroić w cierpliwość.

JohnnyDepp

Wielki nius i kilka dobrze zapowiadajacych sie seriali np the event ,Boardwalk Empire,Lone Star i Hawaii Five-0 ,Chase i Blue Blood a żenadą jest ta Nikita i brakuje “The Walking Dead”. !!!!

Beznickowy

Gotowe na wszystko, Mentalista, Dr House, Pamiętniki wampirów i Dexter to obowiązkowo będę oglądać. A z nowości sięgnę na pewno po Boardwalk Empire, The Event (choć boję się, że podzieli los "FlashForward"), No Ordinary Family, oraz obczaję pierwsze odcinki Outlaw, Undercovers (ze względu na J.J. Abramsa), Lone Star, Hawaii Five-0, Blue Bloods (ze względu na obsadę). Choć NBC i CBS praktycznie zawsze zdejmują te seriale, które akurat mi się spodobają.

Quagmire

Mój błąd przeoczyłem "września" w tytule newsa.

Proszę czekać…