"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Powstanie sequel Piranii 1

Studio Dimension Film ogłosiło w dniu dzisiejszym, iż powstanie sequel tegorocznego trójwymiarowego horroru pt. Pirania 3D. Obraz, który w miniony weekend zadebiutował w kinach zarobił na starcie dobre 10,0 mln $. Jednak nie finanse a wyjątkowo dobre recenzje miało wpływ na realizację sequela.

Pirania 3D (2010)

Kadr z filmu Pirania 3DKadr z filmu Pirania 3D

Horror Alexandre Aji (Lustra) nieoczekiwanie otrzymuje rewelacyjne recenzje. Amerykańskie serwisy filmowe określają film Pirania 3D jako wyjątkowo świetny horror dla każdego widza: i tego wymagającego i tego chcącego zobaczyć wiele krwi. Na RottenTomatoes produkcja ta zebrała 82% pozytywnych recenzji, co w przypadku tego gatunku jest rzeczą niebywałą.

Dlatego też studio postanowiło iść za ciosem. Reżyserią sequelu zajmie się Aja zaś cała akcja rozgrywać się ma tym razem w Tajlandii.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Avatar square 200x200
Ronaldinho 2010-08-26

Oczywiście masz rację, ale jeżeli "krytycy" oceniają tego rodzaju/gatunku film tak pozytywnie, to musi coś w nim być, bo rzadko mi się zdarza, aby film, który na Rotten Tomatoes ma 80% mi się nie podobał, w przypadku horroru zazwyczaj starczy 30-40%, żeby się nim zainteresować. Natomiast w drugą stronę, że jeśli "krytykom" się coś nie podoba to dla mnie absolutnie to nie znaczy utraty zainteresowania filmem, no chyba, że np ma poniżej 15% na Rotten Tomatoes, to większość, choć nie wszystkie, mi się nie podoba. I teraz tak o ile bez tych pozytywnych opinii byłaby "Pirania 3D" wyświetlana, to by mogłoby tak być, że średnio-ważna sprawa odciągnęłaby mnie od pójścia do kina, teraz już wiem, że na pewno pójdę i jeszcze kilka osób zabiorę ze sobą.

Łukasz N. 2010-08-25

Ej! Wszyscy jesteśmy krytykami, więc nie uważajmy, że jeżeli ci "wykształceni krytycy" stwierdzili, że film jest do dupy, to rzeczywiście taki jest. Przecież i tak ocenimy sami. Piranii oglądał jednak nie będę, bo… nie mam ochoty, mimo tych jakże świetnych opinii.

B 2010-08-25

to może być dobre, mam dosyć krwiożerczych rekinów i pytonów.

Quagmire 2010-08-25

Podobno świetny horror komediowy, ciekawe czy zamierzony…

Ronaldinho 2010-08-24

Zadziwiająco wysokie są noty na Rotten Tomatoes, spodziewałem się bardzo dobrego, krwawego wodnego horroru, ale nie takiego co się jeszcze krytykom spodoba :) Brawo dla Alexa, jego remake "The Hills Have Eyes" był świetny, widać wróciła forma. Pamiętam, że CGI-piranie ze zwiastuna jakoś rewelacyjnie nie wyglądały, ale może w 3D to jest wygląda w miarę naturalnie, się zobaczy, w Polsce "Pirania 3D" dopiero w październiku, trza się będzie uzbroić w cierpliwość.

Proszę czekać…