"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Nowe szczegóły sequeli Avatara 1

Ostatnio reżyser James Cameron udzielił szczerego wywiadu. Poinformował on fanów filmu Avatar, iż na kontynuację będą musieli trochę poczekać. Druga część przygód Jacka i rasy Na’vi pojawi się w kinach najwcześniej w 2014 roku. Artysta zapowiedział, że za jednym zamachem nakręci część drugą jak i trzecią.

Kadr z filmu Avatar (2009)

Głównym powodem opóźnienia w realizacji sequela Avatara jest problemy w kwestii finansowej. Podobno studio 20th Century Fox chce zmienić warunki kontraktu z reżyserem, który według nieoficjalnych informacji zarobił 20% przychodów jakie osiągnął Avatar. Studio chciałoby, żeby część pieniędzy należące do aktora miały pokryć koszty produkcji lub ewentualnie zmniejszyć jego udział procentowy w zyskach.

Innym powodem opóźnienia prac przy produkcji Avatara są inne zobowiązania Camerona. Artysta jest zaangażowany w kilka projektów filmowych (jako producent) oraz planuje nakręcenie całkiem innego filmu (plotkuje się o Battle Angel). Na dodatek chce wpierw wydać książkę, której akcja rozgrywać się będzie na Pandorze.

Tymczasem fanom Avatara przypominamy, iż już w piątek w kinach pojawi się Avatar: Wersja specjalna.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

MAKS1381

Jak będzie tak nudna jak pierwsza część to dzięki ! bez takiej techniki było dziesiątki filmów o wiele lepszych :-/

morham

"Podobno studio 20th Century Fox chce zmienić warunki kontraktu z reżyserem … Studio chciałoby, żeby część pieniędzy należące do aktora …"
Panie Dajer – to w końcu reżyser czy aktor ? – takie błędy walić …

Proszę czekać…