"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Honorowe Oscary przyznane 0

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła w dniu dzisiejszym nazwiska osób, które otrzymają w przyszłym roku honorowego Oscara. Nagrodzeni to: Eli Wallach, Kevin Brownlow oraz Jean-Luc Godard. Jednocześnie Oscara imienia Irvinga G. Thalberga otrzyma Francis Ford Coppola.

Oscary

Honorowe Oscary tradycyjnie przyznaje się za całokształt osiągnięć w dziedzinie filmowej. Od ubiegłego roku przyznawane są one wcześniej a nie na gali Oscarowej. Tegoroczni nagrodzeni otrzymają statuetki 13 listopada w Beverly Hills.

Eli Wallach to amerykański aktor znany z takich produkcji jak: Dobry, zły i brzydki, Jak ukraść milion dolarów czy Obsesja. W ubiegłym roku zagrał epizod w filmie Romana Polańskiego pt. Autor widmo.

Kevin Brownlow to znany amerykański dokumentalista. Zdobył sławę kręcąc kultowe filmy dokumentalne, które przybliżały współczesnym widzom nieme kino. Jednocześnie nakręcił wiele produkcji, które dotyczyły samego przemysłu filmowego.

Jean-Luc Godard to jeden z najwybitniejszych francuskich reżyserów. Nakręcił takie produkcje jak: Do utraty tchu, Pogarda, Miłość i gniew czy 10 minut później: Wiolonczela. W tym roku obchodził 80-te urodziny.

Z kolei Francis Ford Coppola, twórca Czasu Apokalipsy, otrzyma nagrodę za wybitne osiągnięcia w produkcji filmowej. Uznano go również za jednego z najlepszych propagatorów niezależnych produkcji.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…