Valve zrobi kinowego Half-Life'a? 1

Współzałożyciel firmy Valve, która odpowiada za mega kultową grę pt. Half-Life opowiadał w wywiadzie o negatywnych sytuacjach związanych z Hollywood. Dodał, że rozważają zrobienie superprodukcji na podstawie słynnej gry bez udziału wielkich studiów filmowych.

Half-Life

Newell zaczął od tego, że twórcy gier sami powinni robić swoje filmy.

Mamy serdecznie dość tego, że ekranizacje gier wyglądają jak wyglądają. Kiedy rozmawialiśmy z Hollywood o filmie na podstawie Half-Life’a, pojawiali się reżyserzy i utalentowani scenarzyści. Ich pomysły na fabułę były straszne – dosłownie tragiczne. Nie mogli zrozumieć co spowodowało, że gra stała się tak popularna i co spowodowało, że jest tyle milionów fanów na całym świecie. Wtedy stwierdziliśmy, że najlepszą rzeczą jaką możemy zrobić, to nie robić tego filmu albo zrobić go samemu.

Na razie będą sprawdzać ten temat poprzez krótkometrażowe filmy animowane. Czy dojdzie w końcu do realizacji kinowej produkcji?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
thenat17 2010-09-01

wycieliscie pełną treśc jego wypowiedzi !! omg !
Cytat:
,, … zrobić go samemu. Z drugiej strony żaden z nas sie nie zna na robieniu tego typu rzeczy, wiec pewnie nie zrobimy tego filmu….. "

Young_Caesar 2010-08-30

nooooo modern warfare, to byłoby coś:D:D:D najlepszy FPS w jaki grałem i do tego muzyka zimmera mmmmm…

Michał 2010-08-30

oooo! film na podstawie “COD: Modern Warfare 2” to byłoby coś! obrona Waszyngtonu,oł jee:-)

Ronaldinho 2010-08-30

Bardzo dobry pomysł, bez dużego studia i jakiś gwiazd budżet takiego filmu może wynieść stosunkowo niedużo, więc można kilka razy próbować. Twórcy Half-Life’a wraz z jakimś fanem scenarzystą powinni napisać scenariusz, a później zaprosić kilku reżyserów a’la Neill Blomkamp i zrobić casting.

Trophy 2010-08-29

Tyle teraz robią gier, z których można by stworzyć niezłe kino. Ostatnio bardzo podobała mi się fabuła "COD: Modern Warfare 2". "Half-Life" też był ciekawy.

Proszę czekać…