Jestem jak wielu innych, a może nie :). Uwielbiam X Muzę i od kiedy pamiętam oglądałem mnóstwo filmów. Bardzo lubię oglądać filmy na motywach książek, a później je konfrontować z wersją pisaną. Niestety muszę przyznać, że nie wiele jest dobrych adaptacji. Mam nadzieję, że przyczynię się do rozwoju tej bazy i będę służył wiedzą i rewolucyjnym zacięciem ;)

Kinga Preis nagrodzona ! 0

13 listopada w Warszawie wręczono Nagrodę im. Zbigniewa Cybulskiego 2006. Otrzymała ją Kinga Preis za rolę w filmie Feliksa Falka „Komornik.

Pokonała ona w rywalizacji o ten zaszczyt: Agnieszkę Warchulską – „Teraz ja”, Łukasza Simlata – „Kochankowie z Marony”, Tomasza Kota – „Skazany na bluesa”, Karolinę Gruszkę – „Kochankowie z Marony” i Piotra Głowackiego – „Oda do radości”.

Nagrodę im. Zbigniewa Cybulskiego otrzymują polscy aktorzy, którzy nie ukończyli jeszcze 35 roku życia. Nagroda przyznawana jest za rolę z poprzedniego sezonu.

Tegoroczne jury w składzie: Andrzej Kołodyński (redaktor naczelny miesięcznika „Kino”), Cezary Pazura (prezes SAFiT) i Agnieszka Szydłowska („Trójka”), przyznało nagrodę jednogłośnie.

Swą nagrodę przyznała również publiczność. Otrzymał ją Tomasz Kot.

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego przyznawana jest od 1969 roku. Początkowo przyznawał ją magazyn „Ekran”, a obecnie wydawca miesięcznika „Kino”. W latach 1995-2005 nagrody nie przyznawano. Jej pierwszym laureatem został Daniel Olbrychski. Ponadto otrzymywali ją między innymi: Olgierd Łukaszewicz, Marian Opania, Krystyna Janda, Artur Żmijewski.

Komornik / filmpolski.plKomornik / filmpolski.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Hsi_Nao

oj. dawno już nic nie było słychać o pani Kindze. a to w końcu najlpsza polska aktorka!

Proszę czekać…