Kaznodzieja ma nowego reżysera

Kaznodzieja (2011)

Mięsiecznik filmowy Total Film ujawnił, że projekt pt. Preacher ma nowego reżysera. Niestety nie ujawniono, kim on jest. Wiadomo jedynie to, że autorem scenariusza wciąż jest John August. Przypominamy, iż z ekranizacją tego komiksu związani już byli tacy reżyserzy jak Kevin Smith czy Robert Rodriguez.

Ostatnim reżyserem powiązanym z tym projektem był Sam Mendes, który w kwietniu tego roku postanowił porzucić pracę przy tym filmie na rzecz nowego Bonda. Jak wiemy 23 film o Bondzie ostatecznie jeszcze nie powstał.

Kaznodzieja to popularny w latach 90tych komiks DC/Vertigo. Autorami kultowego dla niektórych komiksu byli Garth Ennis i Steve Dillon. Głównym bohaterem jest tajemniczy teksański kaznodzieja, którego dusza zostaje opanowana przez byt będący połączeniem anioła i demona. Wraz ze swoją byłą dziewczyną oraz irlandzkim pijakiem wampirem, udają się w podróż po Ameryce, aby odnaleźć Boga. Zamierzają dowiedzieć się, dlaczego Bóg zaniedbuje swoje obowiązki oraz ukarać go za swoje zaniedbanie.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux