Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Nowy dystrybutor w Polsce 2

Rzecz to niesłychana w polskim kraju. Wobec ostatnich buntowniczych zjawisk w naszej rodzimej polityce i społeczeństwie, po cichu na polskim rynku pojawia się dystrybutor, który zamierza sprowadzać do Polski tylko kino gejowskie i lesbijskie. Jak sama firma przyznaje, idea zrodziła się z buntu i pasji, wynikającej z rzadkiego sprowadzania filmów homoseksualnych do naszego kraju.

Tongariro Releasing

Tongariro Releasing uważa, że wiele wartościowych produkcji nie jest wyświetlanych z powodu polskich norm obyczajowych czy kulturalnych i chce spełnić wymagania widzów zainteresowanych tematyką gejowską i lesbijską, ale i nie tylko. Nie są to puste słowa zważywszy na to, jakim filmem dystrybutor otwiera swoją działalność – Shortbus, który łamie wszelkie tabu. Oprócz tego w najbliższym czasie będziemy mogli sięgnąć po takie obrazy jak: Pokój Leo, The Living End czy Nić. Zapewne większości z Was nic te tytuły nie mówią. Jeśli tak jest, to macie w końcu szansę obejrzeć to kino, u nas wciąż niszowe, które zdobywa nagrody na wielu festiwalach.

Życzymy dystrybutorowi sukcesów i mamy nadzieję, że kiedyś obudzimy się w świecie, gdzie homoseksualiści nie będą musieli organizować Parady Równości, a homofobia będzie zjawiskiem egzotycznym. Nie od dziś przecież wiadomo, że świetne kino potrafi zmienić obyczaje.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

Beznickowy

???
Filmy o osobach homoseksualnych też mają odpowiednie kategorie.
No to nie zabraniaj tego innym oglądać.
I każdy ma prawo uprawiania seksu z kim chce (z kilkoma wyjątkami).
Podaj przykłady takich organizacji. A chuligani rozwalają mienie publiczne (społeczeństwa) – potem pieniądze zamiast na ławkę w parku idą na naprawianie szkód wyrządzonych przez nich.
Nie tylko oni by dostali te prawa – ty również, więc ja nie dzielę. Moim zdaniem ta mniejszość jest dyskryminowana. "Chłopak i dziewczyna" mogą również tworzyć patologiczną rodzinę, a nie "normalną". Płeć nie jest decydującym czynnikiem o szczęściu i "normalności" rodziny.
Bo ja nie rozumiem, co masz do tego że dla takich osób toalety robią. Ja chodzę po klubach, gdzie jest jedna łazienka dla obu płci i nikt nie narzeka. To jest naprawdę mało istotna kwestia.

Ronaldinho

Horrory żadnej krzywdy na psychice młodym ludziom (tym takim bliżej 18-stki) nie zrobią, filmy o homosiach mogą.
Mówisz o filmach oderwanych od rzeczywistości, a tak w ogóle jak ktoś po obejrzeniu "Die Hard" postanowi zostać policjantem, to się nic złego nikomu nie stanie. Dużo filmów, jeśli mogą jakoś zrazić psyche są od odpowiedniego wieku, tj. np 15 czy 18 lat.
No to ja w takim razie mam cię za idiotę. Chcesz mi przypisać poglądy, których nie wyrażam. Równie dobrze mogę napisać, że ty lubisz oglądać filmy nekrofilskie. Według mnie kręcone może być wszystko.
Na tym polega wiara, bo gdy już coś będzie można zobaczyć to już nie będzie to wiara. Masz taki bezsensowny tok rozumienia, o co ci chodzi z tym Kościołem tutaj? Każdy ma prawo założyć organizację religijną.

Nie wiem co złego chuligani bijący się między sobą mają wyrządzić zdrowo funkcjonującemu społeczeństwu. Polityk kłamiący publicznie to skutek uboczny najgorszego znanego ustroju zwanym demokracją, bo zawsze jest więcej głupich niż mądrych.
Osoba homoseksualna nic mi nie zrobiła i jej nigdzie nie osądzam. Natomiast co innego szeroko rozumiane organizacje gejowskie o charakterze faszystowskim, to one szkodzą zdrowo funkcjonującemu społeczeństwu.
Pogratulować ci tutaj muszę myślenia o osądzaniu ludzi za poglądy. Dzielę ludzi? Wręcz przeciwnie, to ty chcesz dzielić ludzi na hetero i homosiów, których chcesz oddzielić od reszty społeczeństwa nadając im jakieś specjalne, zupełnie nikomu niepotrzebne przywileje. Co jest logiczne? Chyba fakt, że Zachodnia Europa upada cywilizacyjnie. Pewnie, że się zmieni na tle seksualnym i zaakceptujemy niedługo, wykreślając przy tym te skłonności jako dewiacje z listy WHO, zoofilię, nekrofilię, pedofilię jako normalność, co nie? Trzeba sobie powiedzieć jasno, homosie istnieją i nic się z tym nie da zrobić, ale jednocześnie nie można mówić, że jest to coś normalnego, bo chłopak i dziewczyna to normalna rodzina.
Nie rozumiem w ogóle twojego toku myślenia tutaj i twojej logiki w argumentowanie, który do normalności ma się jak krzesło do krzesła elektrycznego. Ja nie pisałem nic o kwestii załatwiania się.

Beznickowy

Horrory też często tylko dla dorosłych są i ktoś wprowadza je do polskich kin.
Tak jak większości filmów akcji, horrorów, thrillerów, kryminałów, połowę dramatów i komedii też nie powinny oglądać osoby młode, żeby potem nie trzeba ich w więzieniu resocjalizować do "normalności"..
Miałem dopisać z prawem moralnym. Wszystko, co niezgodne z twoim światopoglądem nie powinno być kręcone.

Ma takie same prawa, ale prawo ulega zmianie. Prawo sądowe nie jest idealne. Co ma do tego Kościół? Nic, chciałem ci pokazać, że więcej możliwości ma organizacja religijna (którą znaczna część ludzi na tej ziemi uważa za wytwór ciemnoty ludzi pierwotnych i nie rozumie jak można wierzyć w coś, czego nikt nie widział – to w psychologii ma fajną nazwę) niż osoba o odmiennej orientacji.
Zdrowo funkcjonujące społeczeństwo niszczą chuligani z Bydgoszczy, "fekaliowi" kolesie spod Pałacu, polityk kłamiący publicznie i rzucający oszczerstwa, osoba która przejeżdża człowieka i ucieka z miejsca wypadku, ojciec maltretujący swoje dziecko. A co złego wyrządziła ci osoba homoseksualna, że tak ją z góry osądzasz?
Dzielisz ludzi jak kiedyś dzielono na "Białych i Czarnych" w USA. Teraz są negowani tam ludzie, którzy mają uprzedzenia rasistowskie. Kiedyś i na tle seksualnym to się zmieni, to się nieuniknione, bo jest to zarazem logiczne i osoby z takim poglądem jak ty będą osądzane.
I co z tego? Niech robią toalety. Gdzieś trzeba się załatwiać, skoro w miejscu publicznym w parku człowiek nie może, a pies już tak – to jest dopiero niesprawiedliwe.

Ronaldinho

Tak samo filmy porno, ale jakoś nikt ich nie wprowadza do kin w Polsce.
To, kto na kogo wyrośnie zależy w największej części od rodziców. To oczywiste, że mimo tego, że lubię rozjeżdżać ludzi na chodnikach w GTA, nie znaczy, że to zrobię w realu.
Ale filmów o tematyce homoseksualnej nie powinny oglądać osoby młode, nie rozwinięte psychicznie i emocjonalnie, bo mogą się niepotrzebnie taką tematyką zainteresować, a później trzeba będzie terapii, aby nawrócić ich na normalność.
Powiedz/napisz, bo nie rozumiem gdzie i kiedy napisałem, że według mnie to co jest niezgodne z prawem nie może zostać nakręcone? Masz jakiś nadzwyczajny talent do odczytywania myśli po drugiej stronie klawiatury?
Jakie prawa? Każdy homoseksualista ma takie samo prawa jak ja czy ty i nie widzę sensu, aby dawać im jakieś specjalne przywileje. Co ma do tego Kościół, który tutaj próbujesz wmieszać. Homoseksualizm to dewiacja seksualna, a szeroko rozumiany Kościół to wierzący i religia.
No to będziemy mieli upadek cywilizacji białego człowieka, który w Zachodniej Europie już postępuje, o czym świadczy np niedawny pomysł w Szwecji, aby wprowadzić toalety dla neutralnych płciowo.

Beznickowy

No "Shortbus" tylko dla dorosłych. A młodzież chcąca takie filmy oglądać, to bez problemu w Internecie sobie je znajdzie – o to się nie martw.
Gejem nie jestem, ale wolę np. obejrzeć "Tajemnicę Brokeback Mountain" niż ogłupiające "Transformery" (takich filmów powinni zakazać młodzieży, bo potem wyrastają sami analfabeci i emocjonalnie nierozwinięte osobniki). To że ktoś ogląda film o seryjnym mordercy nie oznacza, że on sam zostanie mordercą i tak samo się to ma z filmami o tematyce homoseksualnej.
W twoim mniemaniu to co niezgodne z prawem powinno być zabronione filmowaniu.
Dlaczego pary homoseksualne walczą o swoje prawa? Bo w tym kraju ich nie ma – Kościół ma większe przywileje.

Może kiedyś ktoś zacznie.

Proszę czekać…