Nowy dystrybutor w Polsce

Tongariro Releasing

Rzecz to niesłychana w polskim kraju. Wobec ostatnich buntowniczych zjawisk w naszej rodzimej polityce i społeczeństwie, po cichu na polskim rynku pojawia się dystrybutor, który zamierza sprowadzać do Polski tylko kino gejowskie i lesbijskie. Jak sama firma przyznaje, idea zrodziła się z buntu i pasji, wynikającej z rzadkiego sprowadzania filmów homoseksualnych do naszego kraju.

Tongariro Releasing uważa, że wiele wartościowych produkcji nie jest wyświetlanych z powodu polskich norm obyczajowych czy kulturalnych i chce spełnić wymagania widzów zainteresowanych tematyką gejowską i lesbijską, ale i nie tylko. Nie są to puste słowa zważywszy na to, jakim filmem dystrybutor otwiera swoją działalność – Shortbus, który łamie wszelkie tabu. Oprócz tego w najbliższym czasie będziemy mogli sięgnąć po takie obrazy jak: Pokój Leo, The Living End czy Nić. Zapewne większości z Was nic te tytuły nie mówią. Jeśli tak jest, to macie w końcu szansę obejrzeć to kino, u nas wciąż niszowe, które zdobywa nagrody na wielu festiwalach.

Życzymy dystrybutorowi sukcesów i mamy nadzieję, że kiedyś obudzimy się w świecie, gdzie homoseksualiści nie będą musieli organizować Parady Równości, a homofobia będzie zjawiskiem egzotycznym. Nie od dziś przecież wiadomo, że świetne kino potrafi zmienić obyczaje.


Piotr Biernacki
Fan amerykańskiego kina niezależnego.