"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Wszystko co kocham z Oscarem? 1

Komisja Oscarowa powołana przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod przewodnictwem Agnieszki Holland wybrało tegorocznego polskiego kandydata do Oscarów. Tym razem będzie to produkcja Jacka Borcucha pt. Wszystko co kocham. Czy trafi na listę nominowanych dowiemy się w styczniu 2011 roku.

Kadr z filmu Wszystko co kocham (2009)

Piękna wiosna 1981 roku w Polsce. W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek (Mateusz Kościukiewicz), syn oficera marynarki wojennej, zakłada zespół punkrockowy, by głośno krzyczeć o rzeczach dla niego najważniejszych. Jego życie wypełnia muzyka i pierwsza wielka miłość – Basia (Olga Frycz), nic jednak nie jest trwałe. "Solidarność" walczy o wolność i demokrację, w kraju narasta napięcie. Komuniści potajemnie szykują stan wojenny. Bunt młodości w czasie politycznej zawieruchy może stać się zarzewiem tragedii. Gwałtowny konflikt z komisarzem stanu wojennego i śmierć bliskiej osoby zmienią w świecie Janka wszystko.

83. Ceremonia wręczania Oscarów odbędzie się 27 lutego 2011 roku. Nominację we wszystkich kategoriach poznamy 25 stycznia, kiedy to swoją decyzję ogłosi Amerykańska Akademia Filmowa.
Skróconą listę produkcji w kategorii Najlepszy film Nieanglojęzyczny poznamy prawdopodobnie koło 15 stycznia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Santanico 2010-09-08

bardzo fajny film,jedna z najlepszych rodzimych produkcji ostatniego roku.
ale szans w oscarowym starciu i tak nie ma.

Proszę czekać…