"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Żydzi krytykują Auschwitz 2

Amerykańska organizacja żydowska i wielu innych żydów na całym świecie zgodnie skrytykowało zapowiedź najnowszej produkcji Uwe Bolla pt. Auschwitz. Ich zdaniem doszło do profanacji całej historii holocaustu. Zarzucono także reżyserowi brak poszanowania dla miejsca śmierci milionów ludzi.

Kadr z filmu Auschwitz (2011)

Uwe Boll w wywiadzie telewizyjnym zdystansował się od krytyki:

Robię film o holocauście i zostaje skrytykowany. I to w momencie, w którym blisko 50 % ludności na świecie nie wierzy, że cała ta historia miała miejsce. Połowa z moich aktorów była żydami, mój najlepszy przyjaciel to żyd, jak więc można powiedzieć, że znieważyłem całą wspólnotę żydowską? To chore.

Na dodatek reżyser powiedział, że robiąc film rozmawiał z wieloma uczniami w niemieckich szkołach. Ku jego zaskoczeniu okazało się, że wielu z nich w ogóle nie wie, że kiedyś taka historia miała miejsce. Dlatego też uważa, że żydzi zamiast krytykować wszystko, co nie po ich myśli, powinni zastanowić się jak w sposób właściwy uczyć historii młodych ludzi.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Tomassh

Co raz bardziej lubię tego calego Bolla ;) i kompletnie nie rozumiem organizacji żydowskich. Taki film już powinien DAWNO powstać! Mam nadzieje, że w 100% pokażę całe to okrucieństwo, które miało tam miejsce. Trzeba to w końcu konkretnie ukazać, aby świat uświadomił sobie co tak naprawdę dzialo się w obozach zagłady, a film zrobi to najlepiej!

Proszę czekać…