Borat obrzucony błotem 0

Mieszkańcy rumuńskiej wioski Glod twierdzą, że zostali oszukani i wykorzystani podczas kręcenia najnowszego filmu z Sachą Baronem Cohenem Borat.

Sacha Baron Cohen umieścił w filmie sceny z udziałem Cyganów trzymających świnie w domu i wyczyniających inne błazeństwa. Mieszkańcy wioski po obejrzeniu obrazu poczuli się jednak głęboko poniżeni, szczególnie, że dzięki drwinom z ich biedy Borat zarobił już kilkadziesiąt milionów dolarów. Obrzucili więc ekran błotem.- Myśleliśmy, że przyjechali tu, aby nam pomóc, a nie nas wyśmiać – powiedział jeden z Cyganów. – Nie posiadamy niczego. Nie mamy dostępu do bieżącej wody, nie możemy się umyć. Jesteśmy biedni, ale wciąż jesteśmy ludźmi.

Nicolae Staicu, przywódca Romów, planuje wnieść oskarżenie przeciwko producentom obrazu. Zarzuca im, że wykorzystali mieszkańców wioski mówiąc im, że kręcą dokument i w dodatku płacąc jedynie 3 do 5 dolarów.

Jednak rzecznik prasowy 20th Century Fox zaprzecza oskarżeniom. Realizatorzy ponoć płacili aktorom dwa razy tyle i w dodatku przekazali wiosce 5 tysięcy dolarów na budowę szkoły, urzędu i zakup komputerów.

megafon.pl

Kadr z filmu Borat 2006Kadr z filmu Borat 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

mr_chaos

Cohen widac wie jak robic pieniadze. Na miejscu romow rowniez nie bylbym zadowolony z osmieszania ich tragicznej sytuacji…ale z drugiej strony moze cos sie w ich zyciu zmieni kiedy swiat zobaczy jak zyja biedni kazachowie ;-)

Proszę czekać…