Będzie remake kultowego horroru Coś

Ronald D. Moore napisze scenariusz do remake'u kultowego horroru Johna Carpentera pt. Coś.

Kadr z filmu Coś 1982Kadr z filmu Coś 1982

Nowa wersja Coś zostanie zrobiona dla studia dla Strike Entertainment oraz Universal Pictures. Za produkcję remake'u odpowiedzialni są: Marc Abraham, Eric Newman i David Foster, który był głównym producentem oryginału. Nie wybrano jeszcze reżysera nowej wersji filmu. Oryginał został wyreżyserowany przez Johna Carpentera i istnieją znikome szanse, że podejmie się zrobienia tego nowego filmu.

Akcja horroru Coś (zobacz zwiastun) z 1982 roku rozgrywa się na Antarktydzie w odciętej od świata, amerykańskiej stacji badawczej. Wszystko zaczyna się od biegnącego do stacji psa, którego chce zabić norweska załoga lecącego zanim śmigłowca. W wyniku strzelaniny giną Norwegowie, zabici przez amerykańską załogę stacji. MacReady (Kurt Russell) wraz z doktorem Cooperem wyruszają do norweskiej bazy, aby sprawdzić jaki był powód lotu ich śmigłowca. Okazuje się, że coś zniszczyło ich stację badawczą. Okazuję się później, że to coś to tajemniczy przybysz z kosmosu. Problem polega na tym, że kosmita może przybierać postać każdej istoty z jaką się zetknie. Tym sposobem pracownicy bazy nie wiedzą, kto jest zainfekowany przez obcego.

Dwa miesiące temu pojawiła się informacja, że jest przygotowywany prequel Coś dla studia Strike Entertainment. Poszukiwano wtedy scenarzystów nowego filmu. Dziś mamy informację, że może to być jednak remake, choć nic jeszcze nie wiadomo, ponieważ producenci nie zdradzili jeszcze żadnych istotnych szczegółów.


Ronaldinho
"May the Force Be With You"