"May the Force Be With You"

The Dark Knight - jest data premiery 0

Ustalono datę premiery sequela zeszłorocznego hitu Batman – Początek. Nowy film nosi nazwę The Dark Knight.

Wytwórnia filmowa Warner Bros Pictures ustaliła datę premiery The Dark Knight, sequela filmu Batman – Początek z 2005 roku, na 18 czerwca 2008 roku. Reżyserem i scenarzystą ponownie będzie Christopher Nolan. Film powstanie na podstawie historii wymyślonej przez Nolana i Davida Goyera. Producentami będą Emma Thomas, Charles Roven i Christopher Nolan. W rolę Batmana ponownie wcieli się Christian Bale, a nominowany w tym roku do Oscara, Heath Ledger zagra Jokera. Oprócz nich w filmie na pewno zagrają: Michael Caine jako Alfred Pennyworth i Gary Oldman jako James Gordon. Zdjęcia do The Dark Knight rozpoczną się na początku przyszłego roku w Chicago, a później w Londynie. Budżet przewidziany jest na 150 milionów dolarów.

Kadr z filmu Batman - Początek 2005Kadr z filmu Batman - Początek 2005

Batman – Początek (zobacz zwiastun) to prequel kultowego Batmana z 1989 roku. Przedstawia on losy młodego Bruce'a Wayne'a, którego nurtuje pytanie: W jaki sposób jeden człowiek może zmienić świat? Gdy był dzieckiem, na jego oczach, na jednej z ulic miasta Gotham, zastrzelono mu rodziców. Ta noc na zawsze zmieniła jego życie. Dręczony poczuciem winy i gniewem dziedzic przemysłowego imperium znika z Gotham i w tajemnicy podróżuje po świecie, szukając sposobów walki z niesprawiedliwością. Po powrocie do Gotham, Bruce Wayne postanawia uwolnić swoje budzące grozę alter ego: Batmana, zamaskowanego bojownika, który wykorzystuje siłę, intelekt oraz najnowsze zdobycze techniki do walki ze złowrogimi mocami, grożącymi zniszczeniem miasta.

The Dark Knight będzie jednocześnie kontynuacją Batman – Początek jak i remake'iem Batmana z 1989 roku, którego pamiętamy z niesamowitej gry aktorskiej Jacka Nicholsona w roli Jokera i Micheala Keatona, który zagrał tytułową rolę.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Mort_Rainey

Batman Początek był świetny,oby 2 część tez taka była.:)

Trophy

Spojrzałam na temat newsa i od razu wiedziałam czyj:D Ja to mam łeb.

Proszę czekać…