"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Kolejne kłopoty Hobbita 0

Siedem głównych związków zawodowych aktorów w specjalnie wydanym oświadczeniu poleciło swoim członkom, aby ci nie podejmowali pracy przy dwóch produkcjach z cyklu Hobbit. Taką decyzję podjęto po tym jak związkom nie udało się wynegocjować korzystnego dla obu stron porozumienia z producentami tej produkcji. Czyżby, więc był to kolejny cios w realizację tej produkcji?

Hobbit (2012)

W specjalnie wydanym komunikacie 7 największych światowych związków zawodowych aktorów poinformował, że kolejna runda negocjacji z producentami filmu Hobbit nie przyniosła podpisania umowy. Producenci ze studiów MGM i New Line Cinema twierdzą, iż nie mogą negocjować z zagranicznymi federacjami aktorskimi, bo jest to wbrew Nowozelandzkiemu prawu. Z kolei związki aktorów twierdzą, iż w ten sposób firmy te próbują zarobić na tysiącach mniej znanych aktorów, których prawa są często łamane.

W całej sprawie chodzi o sposób określenia ogólnych warunków pracy dla aktorów, ich wynagrodzenie oraz sposób przekazywania tantiem z tytułu wyświetlania tych produkcji nie tylko w kinach, ale także w telewizji i na nośnikach DVD i Blu-Ray.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Ronaldinho

Wszystkie związki na Powązki!
"próbują zarobić na tysiącach mniej znanych aktorów, których prawa są często łamane."
Jakie prawo jest łamane? Aktor powinien mieć zapisane w kontrakcie jego warunki i tylko one powinny obowiązywać w trakcie wykonywania pracy aktora. A jeśli warunki tego kontraktu są łamane, no to wtedy w grę może wkroczyć wymiar sprawiedliwości.

Proszę czekać…