"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Paramount a Zmierzch 0

Ciekawego wywiadu udzielił ostatnio producent sagi "Zmierzch"Mark Morgan. Otóż artysta przyznał, że początkowo pracami nad projektem zajmowało się studio Paramount Pictures, które stworzyło nawet skrypt. Ten jednak nie uzyskał akceptacji producentów, przez co ostatecznie projekt sprzedano studiu Summit Entertainment.

Logo studia Paramount Pictures

Producent Mark Morgan powiedział, że w początkowych planach studio Paramount chciało przerobić książkę Stephanie Meyer na film akcji dla młodzieży. W ich wersji scenariusza ojciec Belli umiera zaraz na początku a dziewczyna chcąc się zemścić zostaje wampirzycą chcącą wytropić osoby odpowiedzialne za jego śmierć. Inna ciekawostka dotyczyła faktu, iż głównymi czarnymi charakterami mieli być agenci SWAT i FBI, którzy zajmowaliby się tropieniem wampirów.

Na szczęście dla nastoletnich widzów producenci nie chcieli się zgodzić na takie zmiany w stosunku do powieści. Dlatego też postanowili poszukać innego studia chcącego nakręcić film wierny powieści. I znaleźli niezależne studio Summit Entertainment.

Wydaje nam się, że przyniosło to korzyść obu stronom.

Źrodło: www.cinemablend.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Oin

"Na szczęście"? "Korzyści obu stronom"? Rotfl. :P Zmierzch ssie, basta. :D

Proszę czekać…