"May the Force Be With You"

The Hobbit nie dla Petera Jacksona 1

Peter Jackson i Fran Walsh nie zajmą się jednak reżyserią prequelu Władcy Pierścieni.

Na stronie internetowej fanów trylogii J.R.R. Tolkiena reżyser tłumaczy, że wytwórnia New Line Cinema podziękowała mu za współpracę i szuka teraz filmowca, który wyreżyseruje nie tylko obraz The Hobbit, ale także inny prequel o nieznanym tytule.

- Kilka lat temu Mark Ordesky z New Line powiedział nam, że wytwórnia zamierza nakręcić The Hobbit i jeszcze drugi film opowiadający o tym, jak doszło do wydarzeń z Drużyny pierścienia – wyznał Jackson. – Od tamtego czasu byliśmy przekonani, że zostaniemy poproszeni o współpracę przy kolejnych częściach. Właściwie to już szykowaliśmy się, aby rozpocząć prace nad prequelem w 2007 roku. Ale w ubiegłym tygodniu Ordesky poinformował nas telefonicznie, że New Line nie potrzebuje już naszych usług i poszukuje nowego filmowca, który stanie za kamerą obu projektów.

Przypomnijmy, że Jackson wyreżyserował wszystkie części Władcy Pierścieni.

Peter Jackson po lewej na planie filmu Władca pierścieni/ntriviana.comPeter Jackson po lewej na planie filmu Władca pierścieni/ntriviana.com

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Anonimowy

Słyszałem kiedys ze Peter wytoczył proces New Line o to ze mu nie wypłacili wszystkich naleznych pieniedzy (chyba chodziło o procent od zysków), ale nie wiem na ile ta informacja jest prawdziwa.

opatrznik

Może jestem zaślepiony samą fabułą lub mam niepełne informacje ale dlaczego mieliby rezygnować z doświadczonego człowieka? Pieniądze? Podpadł komuś?

Proszę czekać…