Rewolucje w przemyśle filmowym

King Kong, trzykrotny laureat Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej będzie do ściągnięcia w Internecie w dniu jego premiery na DVD!

Jak dotąd niektóre filmy można było legalnie ściągnąć przez Internet, jednak dopiero w miesiąc po ich premierze na DVD oraz można było obejrzeć taki film tylko jednorazowo.

kadr z filmu King Kong /UIPkadr z filmu King Kong /UIP

Wytwórnia Universal Pictures International, AOL oraz wypożyczalnią DVD LoveFilm zdecydowały się na sprzedaż DVD w formie elektronicznej.Film będzie można ściągnąć za niecałe 20 dolarów już w dniu jego premiery na DVD. Każdy, kto zdecyduje się na ten innowatorski zakup otrzyma także wersję filmu na DVD.

Pomysł ten jest próbą rozwiązania problemu piractwa cyfrowego. Niektórzy Amerykanie mają wątpliwości, czy potencjalny klient będzie gotowy zapłacić tak wygórowaną sumę za ściągnięcie filmu.

Jeżeli chodzi o Stany Zjednoczone, to rzeczywiście można mieć wątpliwości, tu jednak na pomoc mogliby przyjść miłośnicy kina z Polski czy innego ubogieg kraju, gdzie za nowości filmowe na DVD płaci się w przeliczeniu bardzo zbliżoną kwotę lecz czasem z jedno bąź dwurocznym opóźnieniem.