"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Michael Caine wyjaśnia Incepcję 1

W jednym z ostatnich wywiadów aktor Michael Caine zdradził wszystkim zakończenie Incepcji. Końcowe minuty najnowszego obrazu Christophera Nolana budziły, bowiem wśród widzów różne opinie. Świat podzielił się na wierzących, że bączek się przewrócił i tych, którzy uważali, że kręci się ciągle.

Kadr z filmu Incepcja (2010)

Jeśli chcesz poznaj zakończenie filmu.

UWAGA MOŻLIWE SPOILERY !!

Przypominamy, iż film Incepcja kończył się momentem, w którym Cobb powraca wreszcie do rodzinnego domu. Pojawiając się w nim kręci bączkiem, aby uwierzyć, że to nie jest kolejny sen. Widzowie mieli okazje zobaczyć kręcący się bączek a następnie przejście do innej sceny nie wiedząc do końca czy ten przewrócił się czy nie.

Dzisiaj jednak wiemy, iż ten się przewraca a więc wszystko kończy się szczęśliwie. Prócz wypowiedzi Caine'a są na to dwa inne dodatkowe dowody. Po pierwsze dzieci Cobba są inaczej ubrane (zwraca na to uwagę twórca kostiumów do tego filmu) oraz fakt, iż w końcowej scenie postać grana przez Leonarda Di Caprio nie nosi obrączki (w śnie zawsze ją nosił).

Dodatkowo Caine powiedział takie słowa:

Bączek oczywiście przewraca się na końcu. Wtedy to ja się pojawiam znowu. A jeśli ja tam jestem to znaczy, że musi to być rzeczywistość. Przypominam, że w śnie nigdy się nie pojawiłem. Ja jestem tym, który wymyślił sen.

Wierzycie w takie zakończenie?

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
Redox 2010-10-08

Przecież autor dwukrotnie ostrzegał, że w artykule pojawią się informacje dotyczące zakończenia filmu.
W sumie nie ma co na siłę doszukiwać się rozwiązania zagadki, bo zapewne Nolan miał w głowię od początku taki zabieg.

Young_Caesar 2010-10-04

a ja myślę że aktor który grał w tym filmie lepiej zna zakończenie niż ty…wydaje mi sie że poprostu przyjąłeś do siebie to bardziej ekscytujące ciebie zakończenie i chcesz żeby tak było..
Moje zdanie jest takie że Nolan zrobił takie zakończenie że niewiadomo jak się kończy .Jak powiedxział aktor są powiedzmy fakty które świadczą o tym że było takie zakończenie ,ale 80% osób oglądających raz jedyny ten film może tylko się domyślać zakończenia:)

Adrian 2010-10-03

Bujda. Totem Leonarda nie przewraca się, a bohater Leonadra znał wcześniej postać grana przez Caine’a, więc czemu miałaby ona nie pojawić się we śnie, tak samo jak żona DiCapria? Poza tym znając Nolana-kino miało być ambitne, a zatem DiCaprio uwięziony we własnym śnie-to jest dopiero ciekawe. "Gdybyś miał sen tak realny, że wydawałby sie rzeczywisty-jak odróżniłbyś fikcję od prawdy?" – kwestia Morfeusza, która idealnie pasuje do zakończenia. W innym przypadku-zakończenie całkowicie psuje poziom filmu. Taki bollywoodzki happy end.
A swoją drogą:
1.powyższą wypowiedź powinien umieścić sam reżyser, a nie aktor,
2.po co zdradzać zakończenie filmu, gdy nie wszyscy go jeszcze widzieli? Zakładam, że jak ktos nie widział filmu, a planuje, to nie zainteresuje się tym artykułem (z całym szacunkiem dla Michal_Dajer) i moją wypowiedzią, która też co nieco zdradza :).

Proszę czekać…