Michael Caine wyjaśnia Incepcję

Kadr z filmu Incepcja (2010)

W jednym z ostatnich wywiadów aktor Michael Caine zdradził wszystkim zakończenie Incepcji. Końcowe minuty najnowszego obrazu Christophera Nolana budziły, bowiem wśród widzów różne opinie. Świat podzielił się na wierzących, że bączek się przewrócił i tych, którzy uważali, że kręci się ciągle.

Jeśli chcesz poznaj zakończenie filmu.

UWAGA MOŻLIWE SPOILERY !!

Przypominamy, iż film Incepcja kończył się momentem, w którym Cobb powraca wreszcie do rodzinnego domu. Pojawiając się w nim kręci bączkiem, aby uwierzyć, że to nie jest kolejny sen. Widzowie mieli okazje zobaczyć kręcący się bączek a następnie przejście do innej sceny nie wiedząc do końca czy ten przewrócił się czy nie.

Dzisiaj jednak wiemy, iż ten się przewraca a więc wszystko kończy się szczęśliwie. Prócz wypowiedzi Caine'a są na to dwa inne dodatkowe dowody. Po pierwsze dzieci Cobba są inaczej ubrane (zwraca na to uwagę twórca kostiumów do tego filmu) oraz fakt, iż w końcowej scenie postać grana przez Leonarda Di Caprio nie nosi obrączki (w śnie zawsze ją nosił).

Dodatkowo Caine powiedział takie słowa:

Bączek oczywiście przewraca się na końcu. Wtedy to ja się pojawiam znowu. A jeśli ja tam jestem to znaczy, że musi to być rzeczywistość. Przypominam, że w śnie nigdy się nie pojawiłem. Ja jestem tym, który wymyślił sen.

Wierzycie w takie zakończenie?

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux