"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Kłopoty z prequelem Obcego 1

Mamy niezbyt dobrą wiadomość dla fanów filmu Obcy. Według najnowszych doniesień produkcja prequela Obcego stanęła pod znakiem zapytania. A to wszystko za sprawą kłótni pomiędzy Ridleyem Scottem a studiem 20th Century Fox. Poszło o pieniądze a dokładnie o to ile ma wynieść budżet tej produkcji.

Reżyser Ridley Scott

Pierwsze rysy na współpracy pomiędzy Scottem a 20th Century Fox pojawiły się jeszcze przed oficjalnym poinformowaniem o rozpoczęciu produkcji filmu. Początkowo, bowiem Ridley Scott chciał jedynie film produkować a nie zajmować się jego reżyserią. Wtedy jednak studio dało ultimatum. Albo ten wyreżyseruje film albo oni nie dadzą zgody na produkcję.

Tym razem problem jest poważniejszy. Obie strony pokłóciły się o to ile ma wynieść budżet produkcji. Scott po podliczeniu pierwszych kosztów chciał otrzymać 250 mln $. Na to nie zgodziło się studio, które zapowiedziało, że może dać maksymalnie 30 mln $. To ogromny cios dla produkcji, bowiem z pierwszych deklaracji wiadomo, iż w planach film miał zostać nakręcony z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii. A to jak wiadomo bardzo kosztuje. Więc ekranizacja filmu stanęła pod znakiem zapytania.

Podobno dodatkowo twórcy pokłócili się o to z myślą, o jakiej kategorii wiekowej film ma być realizowany. Ridley Scott chce nakręcić prequela Obcego bardziej agresywnego i brutalnego, więc otrzymałby kategorię R. Z kolei 20th Century Fox chciałoby kategorii PG-13, która ma szansę trafić do większej widowni a co za tym idzie zarobić więcej pieniędzy.

Czy więc film w ogóle powstanie?

Źrodło: www.latinoreview.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

Quagmire

Jakoś ten artykuł nie trzyma się kupy, nie wierzę, że Fox chce zaoszczędzić na reaktywacji jednej ze swoich najbardziej znanych postaci. W tekście jest mowa, że te 30 mln$ to ma być budżet jednego filmu, w tej kwestii przesadza zarówno Scott jak i wytwórnia. Widziałem efektowniejsze filmy za 25 mln$ (np Świt żywych trupów Snydera) niż jego Robin Hood za 200 mln$. Coś dziwnego dzieje się z finansami filmów zarówno Ridleya jak i jego brata (czy ktoś widział te 100 mln$ budżetu w Metrze strachu?)
Poza tym kolejna dziwna sprawa-kategoria, przy 30 mln$ budżetu wytwórnie bez problemu pozwalają na kategorię R (tak jak np przy wspomnianym Predators). Także sądzę, że cały ten konflikt to jedynie plotka.

ash9

o sory nie wiedziałem że robią od razu dwa, to faktycznie zmienia ciut postać rzeczy!
ale to też z drugiej strony się nie trzyma kupy. chyba nie chcesz zasugerować że studio zaproponowało 30m na dwa filmy, czyli po 15 na jeden. wiadomo że fox to "dziwne" studio, ale nawet oni by nie powiedzieli zrób mi film za 15m :d
btw. a co to niby za najnowsza technologia ?! na pewno nic nowego wymyślać nie będą, bo to nie cameron. zajebiste efekty już są w naprawdę niskobudżetowych filmach. 3D camerona to też nie jest już taka droga sprawa, był chyba w ostatnim resident evil a on zamykał się w 60m. więc naprawdę nie wiem o czym my mówimy stwierdzając najnowsza technologia.

alienK

80 baniek na dwa filmy o "Obcym" kręcone najnowszą technologią? Chyba żartujesz?

ash9

wątpię żeby jakikolwiek hardcore R zarobił 700m, nawet gdyby to była bardzo solidna marka. alien niestety już taką nie jest, aktualnie wszyscy mają w świadomości słabe A4 i AVPs.
Że 250m studio nie chce dać to nic dziwnego. To musiałby być nawet nie bardzo dobry, a genialny film. co więcej wszystkie ostatnie produkcje scotta takie nie są, choć z drugiej strony gdyby właśnie powrócił do s-f to by się odbił.
studio i reżyser powinni znaleźć kompromis. jakieś 80m budżetu i niech scott robi co chce.

Ronaldinho

20th Century Fox to bardzo szkodliwa wytwórnia, nie dziwię się, że chcą zarobić jak najwięcej kasy jak najmniejszym kosztem, ale są pewne granice. A jeśli Ridley Scott chce 250 mln $, to on chyba ma ambicję stworzyć coś niesamowicie dobrego, lepsze to od Aliena z 1979 z zasady lepsze być nie może, ale ciekawe z kolei 250 mln i R to byłby rekord, ale z pewnością Alien mógłby zarobić coś koło 700 mln, ale wiadomo, że studiu będzie naciskało, bo oni chcą się tylko nachapać i w dupie mają szacunek dla marki.

Proszę czekać…