Kłopoty z prequelem Obcego

Reżyser Ridley Scott

Mamy niezbyt dobrą wiadomość dla fanów filmu Obcy. Według najnowszych doniesień produkcja prequela Obcego stanęła pod znakiem zapytania. A to wszystko za sprawą kłótni pomiędzy Ridleyem Scottem a studiem 20th Century Fox. Poszło o pieniądze a dokładnie o to ile ma wynieść budżet tej produkcji.

Pierwsze rysy na współpracy pomiędzy Scottem a 20th Century Fox pojawiły się jeszcze przed oficjalnym poinformowaniem o rozpoczęciu produkcji filmu. Początkowo, bowiem Ridley Scott chciał jedynie film produkować a nie zajmować się jego reżyserią. Wtedy jednak studio dało ultimatum. Albo ten wyreżyseruje film albo oni nie dadzą zgody na produkcję.

Tym razem problem jest poważniejszy. Obie strony pokłóciły się o to ile ma wynieść budżet produkcji. Scott po podliczeniu pierwszych kosztów chciał otrzymać 250 mln $. Na to nie zgodziło się studio, które zapowiedziało, że może dać maksymalnie 30 mln $. To ogromny cios dla produkcji, bowiem z pierwszych deklaracji wiadomo, iż w planach film miał zostać nakręcony z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii. A to jak wiadomo bardzo kosztuje. Więc ekranizacja filmu stanęła pod znakiem zapytania.

Podobno dodatkowo twórcy pokłócili się o to z myślą, o jakiej kategorii wiekowej film ma być realizowany. Ridley Scott chce nakręcić prequela Obcego bardziej agresywnego i brutalnego, więc otrzymałby kategorię R. Z kolei 20th Century Fox chciałoby kategorii PG-13, która ma szansę trafić do większej widowni a co za tym idzie zarobić więcej pieniędzy.

Czy więc film w ogóle powstanie?

Źrodło: www.latinoreview.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux