Nowinki o Harrym Potterze 1

Niedawno informowaliśmy, że twórcy filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1 zdecydowali się porzucić 3D z uwagi na to, że proces konwersji nie był satysfakcjonujący i nie spełniał wysokich norm jakości.

Harry Potter i Insygnia Śmierci

Wyszło szydło z worka i teraz wszyscy znają prawdziwe powody tych zmian. Ponadto zobaczcie nowe plakaty postaci.

W ostatnich miesiącach studio natrafiło na wiele problemów, które zmusiło ich do podjęcia trudnych decyzji. Otóż Warner Bros. dostał nauczkę przez Starcie Tytanów i wyciągnęli wnioski. Nie chcieli ryzykować swoim sztandarowym produktem. Czyli jednak obecnie dla Warnera jest ważna jakość.

Zielone światło na konwersję dostali w sierpniu, co było niestety za małą ilością czasu, by efekt nie wyglądał tragicznie. Ponadto Yates zamknął produkcję niedawno i jeszcze kończyli efekty specjalnie co też wpłynęło na opóźnienie. Konwersji nie można rozpocząć póki efekty nie są zrobione do końca. Nie ma dużo firm zajmujących się konwersją, więc nawet jak WB próbowali znaleźć więcej ludzi do pracy, by przyspieszyć i nadgonić termin, nie mieli jak.

Dowiadujemy się również, że zagraniczne studia zaczynają powoli zdawać sobie sprawę, że proces konwersji nie jest tak samo szybki jak proces tworzenie efektów specjalnych. Ponadto jest to na bardzo wczesnym etapie rozwoju, mało firm się tym zajmuje i wszyscy zaczynają sobie zdawać sprawę, że zrobienie tego w krótkim czasie nie jest dobre.

Teraz twórcy będą pracować przez 9 miesięcy na 3D w Części 2, więc możemy liczyć, że efekt będzie przystępny. Twórcy nie mają zamiaru jednocześnie konwertować Części 1.

Co o tym sądzicie?

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 1

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
Maciej Przybyszewski 2010-10-14

Harry Potter 3D nie widzi mi się. Wolę oglądać go klasycznie w 2 wymiarach. Gdy czytałem książki o Potterze to w głowie miałem obrazy 3D, ale na ekranie wolę 2D.

MJ_MARTINO 2010-10-13

Ja również wolę w 2D chodź 3D później dla różnicy efektów bym obejrzał ;>

Grzegorz Derebecki 2010-10-12

Ja się bardzo cieszę :) Wolę HP zobaczyć w 2D :)

Proszę czekać…