Cameron reżyserem Kleopatry w 3D?! 1

Sony Pictures chce, aby superprodukcję historyczną kręconą w 3D wyreżyserował James Cameron, twórca Avatara. Obecnie jest taka opcja rozważana i prowadzone są rozmowy. Nie oznacza to oczywiście, że Cameron się zgodzi.

James Cameron

Tytułową rolę legendarnej egipskiej królowej zagra Angelina Jolie. Scenariusz napisze zdobywca Oscara, Brian Helgeland (Rzeka Tajemnic, Robin Hood).

Czy James Cameron powinien wyreżyserować widowiskową superprodukcję o Kleopatrze? Historyczne filmy to nie jest gatunek, z którym jest zaznajomiony.

Co o tym sądzicie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Young_Caesar

mnie nawet osobiscie nie chodzi o te wszystkie efekty komputerowe , ich brak ,tylko hmmmmm no na wiekszosci tych startych filmów (bardzo starych) irytuje mnie praca kamery , efekty dziwękowe, hmmmm z jednej strony trudno mi wytykac minusy ,ale jakoś no mi nie podchodzą;p

"Kleopatra" Mankiewicza to rówież bardzo widowiskowy film, ale wersja 3D…hmmm nie przekonuje mnie. Boję się, że fakty historyczne, dramaturgia wydarzeń, scenariusz zostaną odsunięte na bok i wszystko będzie podporządkowane widowiskowości. Myślę, że jeszcze troszkę wody musi w rzekach upłynąć, nim technika 3D nie będzie jedynym argumentem filmu, a za nią pójdą fabuła, gra aktorska, etc. Dziś 3D w większości przypadków to magnes, który przyciąga nie ze względu na warotść filmu tylko na jego wygląd.

Co do odbioru filmu pod względem efektów wizualnych to myślę, że każdy ma swoje preferencje nie zależne od wieku, choć rzeczywiście młodsze pokolenie woli filmy z efektami wizualnymi generowanymi cyfrowo.

Young_Caesar

pomyśl o innych:) ja mam 20 lat i hmmm takie filmy stare jak kleopatra no musze to powiedziec ale często troche mnie smieszą…chocby samymi efektami wizualnymi i z reguły poprostu wole oglądać nowsze filmy , a wierzę w to że kolene pokolenia chciałyby obejrzeć nowsza wersje Kleopatry:) ja co do starej wersji się nie wypowiem bo nie oglądałem.

BBi

Jestem na nie, dla mnie jedyną Kleopatrą zawsze pozostanie Elizabeth Taylor, każde inne i uwspółcześnione podejście do tematu odbiorę źle. Mam nadzieję że to dzieło nie powstanie

Young_Caesar

skoro ma być w 3D znaczy że chcą żeby był widowiskowy, a Cameron nadaje się do tego jsak nikt inny:0 a reszta chyba zależy od scenariusza….

Proszę czekać…