Sam Raimi wyreżyseruje Dzień Tryfidów 0

Pojawiła się informacja, że Mandate Pictures chce zrobić ekranizację książki Dzień Tryfidów. Sam Raimi chce wyreżyserować film. Produkcją zajmie się Raimi, Rob Tapert i Michael Preger.

Sam Raimi

Atmosferę ziemską przecina wyjątkowo widowiskowy rój meteorytów. Zjawisko przyciąga wzrok tłumów na całym świecie. Gdy leżący w szpitalu Bill Mason budzi się następnego ranka, bezskutecznie próbuje wezwać pielęgniarkę. Niebawem orientuje się, iż Ziemię zaatakowały krwiożercze rośliny, zaś większość ludzi straciła wzrok.

Dotychczas była jedna ekranizacja powieści. W 1961 roku powstał brytyjski film telewizyjny. Ostatnią próbą był miniserial z 2009 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Ronaldinho 2010-10-21

No ostatnio Sam Raimi coś za dużo przyjmuje propozycji jednocześnie odrzucając/anulowując kolejne produkcji i jego bilans wynosi zero.Od "Spider-Mana 3" z 2007 roku powstało tylko "małe" "Drag Me To Hell" a to jak na tego reżysera mało. Był brany pod uwagę do reżyserii "Hobbita", później m.in. "Spider-Man 4", a następnie "Warcraft", z którego teraz rezygnuje/lub odkłada, żeby kręcić "Czarnoksiężnika z OZ". To tak na szybko co mi się przypomniało. A w powietrzu wisi jeszcze "Evil Dead 4". "Dzień Tryfidów" to jak najbardziej dobry dla niego film, tak jak i inne, w które chciał się angażować, ale niech wreszcie coś wybierze, bo zanim coś zrobi to tak z 1.5 roku minię, czyli najbliższy film z jego ręki dostaniemy w 2012 roku, czyli długo.

Quagmire 2010-10-21

Z Sama robi się drugi Del Toro, to już chyba jubileuszowy 1500 projekt w który angażuje się w tym roku, a jeszcze nie widziałem go na planie żadnego z nich.

Proszę czekać…