http://vimeo.com/mironkundzicz

Co z ostatnim projektem Altmana? 0

Tragiczna śmierć wybitnego reżysera, Robert Altman, która miała miejsce w poniedziałek, stawia pod znakiem zapytania, dalsze kontynuowanie prac, nad filmem Hands on a Hard Body.

Hands on a Hard Body miał być oparty na dokumencie z 1997 roku. Produkcją miała się zająć wytwórnia Picturehouse.

Robert Altman z Oscarem/linternaute.comRobert Altman z Oscarem/linternaute.com

Altman miał film wyreżyserować i wyprodukować. Prace nad obrazem miały się rozpocząć na początku następnego roku. Ostatni tydzień przed śmiercią, reżyser Nashville spędził na telefonowaniu do agentów, którzy mieli zorganizować casting do filmu.

Mówi się, że ostateczną decyzją będzie nie kontynuowanie projektu z innym reżyserem, ponieważ studio nie chce, aby ktoś zburzył oryginalną wizję Altmana i chce uczcić pamięć zmarłego twórcy.

Obraz miał być adaptacją dokumentu S.R. Bindlera, który skupiał się na grupie 24 uczestników konkursu, zorganizowanego przez Jacka Longa Nissana. Ich zadaniem było stanie i trzymanie jednej ręki na karoserii nowego modelu terenowego Nissana. Mieli jedynie krótkie przerwy na korzystanie z toalety. Kto wytrzymał najdłużej, wygrywał upragniony samochód. Konkurs odbył się w małym miasteczku w Teksasie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Wodnica79

Nikt więc już nie zrobi tego, jak zrobiłby to Altman. ale szkoda by było zaprzepaszczac te przygotowania… Mam nadzieję, że jednak ten projekt nie zostanie zarzucony…

Proszę czekać…