Tony Scott reżyserem Top Gun 2?

Kadr z filmu Top Gun (1986)

Amerykańskie media ogłosiły w dniu dzisiejszym, iż po wielu latach starań i pertraktacji reżyser Tony Scott zgodził się wyreżyserować film Top Gun 2. Ma to oznaczać, iż sequel powstanie i zostanie nakręcony tak jak oryginał dla studia Paramount Pictures. Na chwilę obecną nie wiadomo czy jest to informacja prawdziwa.

Niektóre zachodnie portale filmowe podają, iż swoją decyzję Scott ogłosił po jednej z konferencji prasowych, jakie udzielał przy okazji promocji filmu Niepowstrzymany. Na krótko przed wyjściem został zapytany czy wyreżyseruje Top Gun 2 odpowiedział zaskoczony: "Tak, a skąd Pan wie?".

Na razie nie wiadomo nic ani o ewentualnej fabule ani czy w produkcji wystąpi Tom Cruise. Ten jakiś już czas temu powiedział, że zgodzi się wystąpić w filmie, ale tylko pod warunkiem, że scenariusz będzie dobry. A nie na zasadzie takiej, że np. pojawi się jako instruktor lotnictwa.

Przypomnijmy, iż film Top Gun pojawił się w kinach w roku 1986. Przy budżecie wynoszącym 90 mln $ zdołał zarobił na całym świecie świetne 353,8 mln $.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux