Nasiona nagrodzone w Barcelonie 0

Nasiona Wojciecha Kasperskiego otrzymały Wyróżnienie Specjalne Jury w kategorii filmu dokumentalnego na odbywającym się w drugiej dekadzie listopada 13. Alternatywnym Festiwalu Kina Niezależnego w Barcelonie.

Po sukcesach w Polsce, Rosji, USA i Niemczech nadszedł czas na Hiszpanię – Nasiona Wojciecha Kasperskiego otrzymały Wyróżnienie Specjalne Jury w kategorii filmu dokumentalnego na odbywającym się w drugiej dekadzie listopada 13. Alternatywnym Festiwalu Kina Niezależnego w Barcelonie. Mniej więcej w tym samym czasie film został wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury na XVI Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu w Łodzi oraz był dwukrotnie prezentowany w USA: podczas 18. Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago i na pokazie specjalnym w Uniwersytecie Michigan.

Kadr z filmu Nasiona 2005Kadr z filmu Nasiona 2005

Film powstał w ramach pierwszej edycji projektu Rosja-Polska. Nowe spojrzenie, realizowanego przez Eureka Media i Instytut Adama Mickiewicza przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz polskich i rosyjskich szkół filmowych i TVP S.A. W dniach 20-22 listopada odbyły się (dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) pokazy kinowe wszystkich filmów wyprodukowanych w ramach pierwszej edycji projektu w Tarnowie, Rzeszowie i Katowicach. Pokazy zgromadziły około 500 widzów, którzy mogli wziąć udział w dyskusjach z reżyserkami: Barbarą Białowąs, Karoliną Bielawską i Iriną Wołkową, a także Krzysztofem Kopczyńskim – współtwórcą projektu i producentem filmów oraz Agnieszką Janowską – koordynatorem drugiej edycji projektu.

Plakat do filmu Nasiona 2005 / fdb.plPlakat do filmu Nasiona 2005 / fdb.pl

18 listopada Krzysztof Kopczyński i Maciej Cuske dyskutowali z widzami po projekcji filmu Elektryczka w Chicago, a 28 i 29 listopada będą gośćmi specjalnego pokazu filmów pierwszej edycji w Bratysławie. Od 22 do 26 listopada filmy biorą udział w 10. Międzynarodowym Festiwalu Off Cinema w Poznaniu. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie reprezentował projekt na Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Guangzhou w Chinach (4-9 grudnia), gdzie w konkursie są Nasiona, Elektryczka i 7xMoskwa.

pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…