"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Zdjęcia do Hoover w 2011 roku? 1

W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów Leonardo DiCaprio (Incepcja) przyznał, że według jego wiedzy zdjęcia do filmu Hoover, którego reżyserem będzie Clint Eastwood (Medium), rozpoczną się na początku przyszłego roku. Aktor ma zagrać w tym projekcie główną rolę tj. słynnego dyrektora FBI.

J. Edgar Hoover - Dyrektor FBI w latach 1924 - 1972

Autorem scenariusza do tej produkcji jest Dustin Lance Black (Obywatel Milk). Według jego pomysłu dowiemy się wszystkiego o życiu najsłynniejszego dyrektora Federalnego Biura Śledczego. Widzowie mają poznać jak właściwie udało mu się sprawić, że stała się jedną z najlepiej funkcjonujących organizacji śledczych.

John Edgar Hoover to dyrektor FBI w okresie 1924-1972. Gdy Hoover obejmował stanowisko, FBI zatrudniało ok. 650 pracowników, w tym 441 agentów specjalnych. Rozbudował w jego ramach skutecznie działającą agencję do walki z przestępczością kryminalną, tworząc scentralizowaną bazę danych o odciskach palców, laboratoria kryminalistyczne i szkoły policyjne. W latach trzydziestych XX w. miał zwyczaj reklamować pracę Biura, osobiście biorąc udział w spektakularnych akcjach zatrzymywania znanych gangsterów.
Po drugiej wojnie Hoover położył nacisk na zwalczanie zagrożenia komunizmem, co powodowało kontrowersje w samym Biurze – wielu jego przeciwników oskarżało go o obsesję na tym punkcie. Walka obejmowała m.in. prześladowanie dysydentów politycznych i aktywistów, m.in. Martina Luthera Kinga. Hoover gromadził przez lata coraz większą władzę, mając wgląd do tajnych akt dotyczących działalności i prywatnego życia wielu przywódców politycznych – wiele dokumentów zostało po jego śmierci zniszczonych przez wieloletnią sekretarkę, Helen Gandy. Po śmierci Hoovera przeprowadzono szereg reform mających zapobiegać tego rodzaju wynaturzeniom.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…