Bracia Weinstein chcą reformy

Hollywood

Coraz powszechniejsza staje się krytyka twórców filmowych na MPAA, która przyznaje kategorie wiekowe w filmach amerykańskich. Ostatnio nasiliła się ona po tym jak dwie produkcje studia The Weinstein Co. dostały kategorię NC-17 oraz R. Teraz szefowie tego studia zapowiadają walkę o reformę zasad ich przyznawania.

Studio The Weinstein Co. ma szczególnie żal do MPAA o przyznanie filmowi Blue Valentine najostrzejszej kategorii wiekowej NC-17, która z zasady oznacza kiepskie wyniki finansowe w kinach. Dotychczas, bowiem najlepiej zarabiającą produkcją w tej kategorii jest film Showgirls z 1995 roku, który zarobił w Stanach jedynie 20,3 mln $.

Zdaniem braci Weinstein zupełnym niezrozumieniem dla nich jest fakt, że za kilka scen nagości lub bardziej "dokładnego" pokazania stosunku seksualnego produkcja filmowa otrzymuje ostrzejszą kategorię wiekową. Z kolei inaczej traktuje się niektóre brutalne sceny – szczególnie w horrorach.

Do akcji przeciwko MPAA włączył się podobno Kevin Smith, który praktycznie przy każdej produkcji ma problem z tą organizacją.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux