Scorsese opowiada o kręceniu w 3D 0

Gazeta The Guardian odwiedziła Martina Scorsese na planie filmu Hugo Cabret. Redaktorzy gazety przeprowadzili z nim krótki wywiad, w którym opowiada o tym, jak mu się kręci po raz pierwszy w karierze kamerami 3D.

Martin Scorsese

W obsadzie są: Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen, Asa Butterfield, Chloë Grace Moretz, Jude Law, Ray Winstone, Christopher Lee, Helen McCrory, Emily Mortimer, Michael Stuhlbarg i Richard Griffiths.

Jest to opowieść o sierocie, która mieszka na dworcu w Paryżu. Kiedy Hugo napotyka zepsutą kolejkę, ekscentryczną dziewczynę i chłodnego człowieka prowadzącego sklep z zabawkami, rozpoczyna się jego magiczna, tajemnicza przygoda, która może narazić wszystkie jego tajemnice.

Każde ujęcie to ponowne przemyślenia kina, przemyślenie narracji – jak opowiedzieć historię obrazem. Nie twierdzę, że powinniśmy rzucać włóczniami w kamerę, nie twierdzę, że powinniśmy używać tego jako bajer, ale jest to wyzwalające. Jest to dosłownie kostka Rubika, gdy próbujesz ustalić kadr, prace kamery. Jest w tym piękno. Ludzie wyglądają jak chodzące posągi. Poruszają się jak rzeźby, które są tancerzami.

Dodaje, że dzięki nowej technologii próbuje myśleć jak Picasso czy Braque i jak byli inspirowani przez wczesne kino braci Lumiere.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

The

I dobrze mówi , 3D jest dla mądrych ludzi a nie dla osób których celem jest miałki film z wybuchami które będą lepiej wyglądać w 3D.

Marcin_Moszyk

'Gazeta' → 'przeprowadzili'
'wszystkiego jego'
Zdania 'i jak byli inspirowani przez wczesne kino braci Lumiere.' chyba zrozumieć się nie da.

Adam_Siennica

No po zabawie z 3D ma robić coś z Pacino i De Niro. Póki co, jest jego serial – Boardwalk Empire, który w styczniu na HBO w Polsce.

Santanico

oj tam oj tam,zamiast kręcić jakieś przygodówki w 3D zrobiłby jakiś męski,gangsterski film:-)

Proszę czekać…