Anne Hathaway w Supermanie?

Anne Hathaway w filmie Alicja w Krainie Czarów (2010)

Po Hollywood krąży plotka zgodnie, z którą Anne Hathaway (Ślubne wojny) stara się o występ w filmie Superman, którego reżyserem będzie Zack Snyder. Podobno piękna aktorka chciałaby zagrać Lois Lane. To ciekawa informacja zważywszy na fakt, iż ubiega się także o rolę w nowym Batmanie.

W sieci pojawiły się także plotki dotyczące ewentualnej fabuły Supermana. Otóż zdaniem osoby, która pracuje w studiu Warner Bros scenariusz filmu ma być oparty na komiksie Superman: Birthright. Akcja komiksu rozgrywała się współcześnie i opowiadała historię dwudziesto-paroletniego Clarka Kenta, który jest początkowym dziennikarzem pracującym jako wolny strzelec. Podróżując po świecie w poszukiwaniu ciekawych materiałów trafia do jednego z państw afrykańskich, w których toczy się wojna domowa. Tam natyka się na tajemniczego latającego przestępcę, który wykorzystuje biednych ludzi. Po raz pierwszy w całym swoim życiu zmuszony będzie użyć swoich mocy.
Po tych wydarzeniach Clark Kent powraca do rodzinnego Smallville, aby dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu. Tam też podejmie najważniejszą decyzję swojego życia – zapragnie pomagać ludziom jako Superman.

Na chwilę obecną nie wiadomo jak z tą fabułą związana będzie Lois Lane. Przypomnijmy, iż zgodnie z komiksową historią Superman poznał ją pracując dla Daily Planet w miejscowości Metropolis.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux