"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Prequel Obcego później 0

Studio 20th Century Fox poinformowało, że postanowiło przesunąć datę premier dwóch prequeli filmu Obcy. Ósmy pasażer Nostromo. Zgodnie z nowym harmonogramem pierwszy z filmów trafi do kin w 2013 roku a drugi pojawi się rok później. Oba obrazy wyreżyseruje Ridley Scott.

Logo studia 20th Century Fox

W wydanym oświadczeniu studio nie zdradziło powodów swojej decyzji. Nieoficjalnie jednak mówi się, iż zrobiło to na prośbę reżysera, który będzie potrzebował więcej czasu na dopracowanie technologii, którą zamierza wykorzystać w trakcie zdjęć. Oba filmy mają powstać przy użyciu kamer 3D, podobno jeszcze lepszych niż te z Avatara.

Autorem scenariusza do preqeuli jest Damon Lindelof. Wiadomo jedynie tyle, iż akcja skoncentruje się na tajemniczej rasie zwanej przez ludzi Space Jockey. Dowiemy się też jak w ogóle powstał Obcy, oraz jak wyjaśnione zostanie kilka zagadek z oryginalnej produkcji.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

drfalck

"Oba filmy mają powstać przy użyciu kamer 3D, podobno jeszcze lepszych niż te z Avatara.
Autorem scenariusza do preqeuli jest Damon Lindelof. Wiadomo jedynie tyle, iż akcja skoncentruje się na tajemniczej rasie zwanej przez ludzi Space Jockey"
Czyli będzie gówno nijak mające się do filmu Alien
Całe to zamieszanie z 3D mnie dobija. Najlepsze filmy sf powstawały bez 3D i było super.

Proszę czekać…