Bitwa Warszawska 1920 - zwiastun! 4

Pojawiła się pierwsza zapowiedź superprodukcji wojennej Jerzego Hoffmana pt. Bitwa Warszawska 1920.

Bitwa Warszawska 1920

Za zdjęcia odpowiada Sławomir Idziak, nominowany do Oscara za Helikopter w Ogniu. Muzykę napisze Krzesimir Dębski.

Obraz jest pierwszą europejską i polską produkcję w pełni kręconą w 3D.

Opowieść o trójce bohaterów, Oli – młodej aktorki teatralnej, jej brata Jana – poety o lewicowych poglądach, oraz narzeczonego Andrzeja – ułana Wojska Polskiego. Poznamy ich losy w trakcie wielkiej Bitwy Warszawskiej.

Budżet filmu opiewa na 28 milionów złotych. Dopiero rozpoczęła się faza post-produkcji, więc zwiastun jeszcze prezentuje dość surowe zdjęcia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

Maciek_Przybyszewski 2010-12-14

Ja już kilka razy wypowiadałem się na temat tego filmu, a po tym zwiastunie podtrzymuję to co pisałem. Myślę, że będzie to porządne kino, choć nie do końca historyczne (historia miłosna, etc), które wielu Polakom przybliży jedną z największych i najważniejszych bitew w dziejach świata.
Jak zauważył Adam film jest w fazie post produkcji, więc zwiastun tak naprawdę pokazuje surowiznę totalną. Mnie nie odstraszył, wręcz przeciwnie.
Pytanie do obecnych uczniów: czy na lekcjach historii mieliście coś więcej na temat wojny polsko-rosyjskiej niż kilka dat??

MJ_MARTINO 2010-12-10

Chaotyczny trailer nic nie pokazuje… póki co bardzo surowo.. i brak klimatu na obrazie..

Kino podziękuje… obejrzę w domu 2D

Czudi 2010-12-10

Hoffman ciągnie na oparach dawno minionych sukcesów.
On niczego nie próbuje przełamać – to jego firmowe kino od ponad 30 lat. Dzięki nazwisku dostał pieniądze, znaleźli by się inni, którzy by chętnie podjęli ten czy inny temat, ale w Polsce nikt nie podejmie ryzyka. Tak producenci mają nazwisko, które da dużą widownię, temat historyczny czyli +50% do publiki ze szkół i nie powinno być strat, a może i zyski.
Moje obawy dotyczą strony narracyjnej, banału opowiedzianej historii (tancerka rewiowa z ckm-em, a przecież mogli jej dać zwykły karabin i robi się realniej;), nie mówię że nie ma być sztampy, narodowej dumy płynącej z ekranu, ale żeby to nie było takie mdłe jak w ostatnich filmach pana Jerzego

Adam_Siennica 2010-12-09

Nie zgodzę się. Nie ma w Polsce reżyserów, którzy potrafią robić dobre filmy rozrywkowe – są tylko amatorzy robiący durne komedie…
Hoffman próbuje przełamać stagnacje polskiego i jestem ZA.
Ile można w polskim kinie widzieć albo durną komedię albo za ciężki, często mało ambitny dramat?

lechu_1982 2010-12-09

Jestem raczej na nie. I jeszcze na dokładkę te wszędobylskie 3D. Ostatnio to w prawie każdym trailerze tylko że film w 3D i 3D. A że np: reżyser dobry albo scenariusz dobry lub wo gule to już żadnej wzmianki nie ma. Ale że 3D to już na samym początku. Żenada ;)))) No cóż powstało już tyle filmów w 3D które okazały się kiszką i nie były to produkcje polskie że bardzo szczerze wątpię że Bitwa Warszawska 1920 w 3D będzie jakimś wyjątkiem. Na szczęście są jeszcze w Polsce reżyserzy którzy nie potrzebują ani 3D ani 28 milionów ani nawet Sławomira Idziaka by zrobić naprawdę dobry wart obejrzenia film. I chwała im za to. ;))))

Proszę czekać…