"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Reżyser Pamiętnika o Gottim 0

Magazyn Variety poinformował, iż Nick Cassavetes (Pamiętnik) planuje nakręcenie filmu, który opowiadałby historię życia słynnego amerykańskiego gangstera i mafioza Johna Gotti i jego syna Johna Gotti Jr. Na chwile obecną jednak nie wiadomo czy faktycznie projekt dojdzie do realizacji.

Reżyser Nick Cassavetes

Prawa do historii życia Johna Gottiego należą od 2003 roku do Marca Fiore i to właśnie poprzez jego firmę najprawdopodobniej powstanie film. Autorem scenariusza być może będzie Fiore Leo Rossi. Akcja niezatytułowanego jeszcze projektu ma opowiadać historię jego dojścia do władzy w Nowojorskiej mafii.

John Gotti to przywódca nowojorskiej rodziny mafijnej Gambino, amerykanin włoskiego pochodzenia. Przejął kontrolę nad klanem Gambino w grudniu 1985; zlecił zabójstwo dotychczasowego bossa, Paula Castellano i jego ochroniarza Thomasa Bilottiego. Kierował jedną z najprężniej działających organizacji mafijnych w USA. Został aresztowany w 1990; w 1992 skazany na karę dożywotniego więzienia bez możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie. Wśród wielu zarzutów, jakie mu postawiono, były m.in. morderstwa, oszustwa, przestępstwa podatkowe. Należy także dodać, że te same cechy, które wyniosły go na szczyt (wielka siła charakteru, łamanie bez skrupułów i naginanie prawa do swoich celów), stały się przyczyną jego upadku.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…