"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Oscary 2011: Pierwsze dyskwalifikacje 1

Amerykańska Akademia Filmowa wydała specjalne oświadczenie, w którym poinformowała, iż postanowiła zdyskwalifikować cztery produkcje filmowe z ubiegania się o Oscara w kategorii Najlepsza Oryginalna Muzyka. Z wyścigu o tą nagrodę wykluczono Czarnego łabędzia, The Fighter, Wszystko w porządku i Prawdziwe męstwo.

Oscary 2011

W uzasadnieniu takiej decyzji dowiadujemy się, iż muzyka z tych produkcji łamie podstawowy punkt regulaminu dotyczącego tej kategorii. Chodzi o fakt, iż muzyka stworzona na potrzeby tych filmów opiera się na wcześniej skomponowanych utworach.

Czarny łabędź został zdyskwalifikowany za stworzenie muzyki będącej adaptacją dzieł Czajkowskiego stworzonych na potrzeby Jeziora Łabędzie. Muzyce Cartera Burwella (Prawdziwe męstwo) zarzucono, iż jest jedynie przeróbką utworów znanych z XIX wieku. Z kolei filmy The Fighter i Wszystko w porządku zostały wykluczone z powodu nadmiernego wykorzystania piosenek, przez co fragmenty autentycznie stworzone na potrzeby filmu wydają się być jedynie dodatkiem.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
dawidt 2011-01-28

To jaki sens miała nominacja dla tych filmów? Podejrzewam, że ktoś to wiedział wcześniej.

Proszę czekać…