John Malkovich w Polsce 0

John Malkovich, odtwórca głównej roli w obrazie Brian W. Cook – Być jak Stanley Kubrick, przyjechał do Polski by promować owy film.

Malkovich będzie u nas gościł do 31 marca, zaś jutro weźmie udział w przedpremierowym pokazie Być jak Stanley Kubrick.

John Malkovich w Being John Malkovich /UIPJohn Malkovich w Being John Malkovich /UIP

Film opowiada o mężczyźnie, który podaje się za Stanleya Kubricka, gdy ten ciężko pracuje na planie swojego najnowszego filmu Oczy szeroko zamknięte z Tomem Cruisem i Nicole Kidman w rolach głównych, który wszedł do kin w 1999 roku. Malkovich, filmowy Alan Conway mimo, że nie jest w ogóle podobny do Kubricka nie zostaje zdemaskowany, wprost przeciwnie jest zapraszany na rozmaite bankiety, przyjęcia, a w najdroższych londyńskich restauracjach jest przyjmowany z otwartymi rękoma.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Anita_Nowakowska

Witam,

proszę o dodanie źródła z którego pochodzi owa informacja.

Neo10

jak ktos chce go zobaczyc to bedzie podobno w czwartek na konferencji w le madame
……………………………..
edit:

pelne info ktore dostalem mailowo:

Szanowni Państwo

W związku z kryzysową sytuacją Galerii Le Madame zapraszamy wszystkich Państwa na konferencje prasową i debatę publiczną z udziałem ludzi kultury, która odbędzie się jutro [czwartek] 30 marca o godzinie 10.00 na Koźlej 12.

Serdecznie prosimy o wsparcie w walce o istnienie Galerii Le Madame.
Stowarzyszenie Galerii Le Madame.

Uwaga! Wiadomość z ostatniej chwili: jednym z gości na konferencji będzie przebywający aktualnie w Polsce John Malkovich!

Warszawa, 29 marca 2006

Stowarzyszenie Galerii Le Madame

Ul. Koźla 12, 00-228 Warszawa

Tel./fax. (022) 6357453

Oświadczenie Stowarzyszenia Galerii Le Madame

Dzięki wsparciu i wytrwałości wielu naszych przyjaciół udało się doprowadzić do dwudniowego zawieszenia procesu eksmisji i rozpoczęcia negocjacji z władzami Miasta.

Przede wszystkim pragniemy zdementować zarzut uchylania się od płacenia czynszu Miastu, który jest nieustająco powtarzany w mediach. Przez cały
2005 rok wielokrotnie występowaliśmy do Burmistrza Dzielnicy Śródmieście z prośbą o uregulowanie spraw związanych z płatnościami za korzystanie z lokalu na Koźlej 12, m.in. o wyznaczenie stawki czynszu. Nigdy jednak nie dostaliśmy od władz Miasta ani żadnej odpowiedzi od ani żadnej faktury za rok 2005, która umożliwiłaby nam wywiązanie się z finansowych zobowiązań.
Dopiero w lutym b.r. otrzymaliśmy zbiorczą fakturę za cały rok 2005.
Należności wyliczone przez Miasto wyniosły 590 tys. zł, co oznacza ok. 50 tys. miesięcznie, ok. 60 zł/m2.

Dziś odbyło się spotkanie, w czasie którego p.o. dyrektora Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami (ZGM) Dzielnicy Śródmieście, p. Krzysztof Wojdak, na wyraźne polecenie komisarza Mirosława Kochalskiego, przedstawił Krystianowi Legierskiemu, przedstawicielowi Le Madame, warunki uregulowania wcześniejszych należności.

Oto najważniejsze ustalenia:

Miesięczna stawka czynszu: 30 zł/m2 (wcześniej płaciliśmy ok. 15 zł/m2) Powierzchnia podlegająca oczynszowaniu: 550 m2 (wcześniej było to 439 m2)

Okres zaległych czynszów, które mają zostać spłacone jednorazowo: od stycznia 2005 %u2013 do dziś (tymczasem zaległości Galerii Le Madame rozpoczęły się dopiero od kwietnia 2005).

Pragniemy odnieść się do powyższych postanowień:

Rok temu, gdy po raz pierwszy walczyliśmy o odwołanie nakazu eksmisji, władze Miasta postawiły nam szereg warunków. Między innymi zobowiązały nas do założenia stowarzyszenia, które prowadziłoby Galerię, funkcjonującą w ten sposób jako instytucja kulturalna, a nie firma komercyjna. Mimo jednak, że Stowarzyszenie Galerii Le Madame powstało w kwietniu 2005 roku, nie zostało teraz przez władze uznane za stronę. Miasto odmówiło negocjowania z nami stawek czynszu przyznawanych zwykle stowarzyszeniom i fundacjom (oscylującym na poziomie 15-17 zł/m2). Decyzja ZGM o niemal dwukrotnym podniesieniu stawki czynszu jest więc zaprzeczeniem decyzji podjętej wcześniej.

Nie rozumiemy również dlaczego Miasto zmusza nas do zapłaty czynszów, które zostały już przez nas opłacone. Przez cały czas trwania umowy z przedsiębiorstwem Eureka, od którego dzierżawiliśmy pierwotnie nasz lokal, czyli od czerwca 2003 do marca 2005 włącznie, z należnych opłat wywiązywaliśmy się terminowo. Nasze powinności wobec Miasta rozpoczęły się dopiero w kwietniu 2005 roku, dlatego domaganie się należności za okres styczeń-marzec 2005 nie ma najmniejszego uzasadnienia.

Serdecznie prosimy o wsparcie w walce istnienie Galerii Le Madame.

Dziękujemy serdecznie za zainteresowanie naszą sprawą,

Stowarzyszenie Le Madame


Bartek Wolski
bartek.eventmanager@gmail.com
www.m25.waw.pl
gg: 4381750

Proszę czekać…