"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Warner Bros sfinansuje Hobbita 1

Studio Warner Bros oraz MGM podpisało umowę na mocy, której te pierwsze przedsiębiorstwo w całości sfinansuje produkcję najnowszego obrazu Petera Jacksona pt. Hobbit. W zamian za to wytwórnia otrzyma wyłączne prawa do dystrybucji tego filmu na całym globie.

Logo studia Warner Bros

Nieoficjalne informacje mówią, iż za całą umowę studio Warner Bros zapłaci nieco ponad 500 mln $ oraz dodatkowe 250 mln $ (na tyle wycenia się koszt produkcji). Niektórzy analitycy zwracają uwagę, iż z jednej strony faktycznie MGM straci możliwość wpływów z wyświetlania tej produkcji w kinach, ale z drugiej strony otrzyma 500 mln $, które będzie mogło wykorzystać na kręcenie innych filmów, które mogą im przynieść zyski (w tym nowego Bonda).

Hobbit pojawi się w kinach już w 2012 roku.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Young_Caesar

Ja uważam że Hobbit ma ogromną szansę stać się najbardziej dochodową produkcją wszechczasów:) a Warner Bros o tym doskonale wie:)

kamil_ka

Czy Hobbit będzie miał gigantyczną kampanię reklamową? Zdecydowanie tak, ale nie zapominajmy, że jakby nie było to Władca Pierścieni, dużo ludzi już czeka na ten film, a od czasów trylogii nie bylo równie dobrych pozycji w klimatach fantasy. Dlatego wydaje mi się, że szajba w momencie premiery nakręci się sama, a koszty reklamy nie przekroczą standardowych kosztów hollywoodzkich superprodukcji, jeśli nie będą niższe.
Poza tym Warner zawsze może go nazwać THE LORD OF THE RINGS SAGA: HOBBIT ;)

Ronaldinho

Czyli w praktyce, Warner Bros. odkupił prawa do Hobbita za 500 mln $, trochę drogo, czyli razem z jakąś gigantyczną kampanią reklamową koszty dwóch filmów mogą dojść do 1 mld $ (prawa, budżet, reklama), to obie części będą musiały zarobić tak min. 2.5 mld, żeby studio było zadowolone, a pewnie jeszcze Peter Jackson dostanie jakiś % zysków.

Proszę czekać…