The Hunger Games dla nastolatków

The Hunger Games (2012)

Reżyser Gary Ross (Niepokonany Seabiscuit) w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów przyznał, że przygotowywana przez niego ekranizacja powieści Suzanne Collins pt. The Hunger Games będzie kręcona z myślą o kategorii wiekowej PG-13. Oznacza to, że w scenariuszu złagodzona zostanie brutalna i krwawa akcja.

Gary Ross twierdzi, że to jest jego pomysł, z którym zgodziło się studio Lionsgate. Zapewnia on także fanów, że nie ma to związek z pieniędzmi (filmy z kategorią wiekową PG-13 zarabiają sporo więcej od brutalniejszych) a jedynie z tym, że twórca uwielbia kręcić filmy dla młodych widzów. A kręcąc brutalny film nie mógłby on trafić do nastolatków, którym akcja może przypaść do gustu.

Powieść Suzanne Collins wydano pod polskim tytułem Igrzyska śmierci i jest pierwszą z trzech części serii pod tytułem “Igrzyska Śmierci”. Głównym bohaterem tej osadzonej w przyszłości powieści jest 16-letni Amerykanin, który staje się gladiatorem by wziąć udział w brutalnym reality show. O tytuł mistrza walczą tam przedstawiciele każdego z 12 dystryktów, na jakie podzielone zostały Stany Zjednoczone.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux