Shane Black reżyserem Death Note

Death Note

Reżyser i scenarzysta Shane Black (Kiss Kiss Bang Bang) zajmie się reżyserią oraz napisaniem scenariusza do kinowej adaptacji kontrowersyjnej Japońskiej mangi pt. Death Note. Na chwile obecną nie są znane szczegóły umowy jednak wiadomo, iż zdjęcia powinny ruszyć najpóźniej do końca tego roku.

Death Note to manga, której autorem jest Tsugami Oby. Składa się ze stu ośmiu rozdziałów, liczby symbolicznej dla serii, wydanych w dwunastu tomach. Opowiada ona historię genialnego licealisty imieniem Light Yagami, który znajduje tajemniczy notes upuszczony przez shinigami Ryūk. Notes ten posiada niesamowite właściwości: wpisując do niego imię oraz nazwisko osoby, której twarz znamy, ta umiera w określonych przez nas okolicznościach w ciągu 40 sekund. Jeśli w ciągu tych 40 sekund od zapisania imienia ofiary nie zostaną wpisane okoliczności śmierci, osoba umrze na zawał serca. Light dostrzega w tym szansę oczyszczenia świata ze wszelkiego zła. Pod pseudonimem Kira (od angielskiego killer), który to nadali mu jego zwolennicy, zaczyna wprowadzać swój plan w życie. Na drodze staje mu jednak tajemniczy L – legendarny detektyw, geniusz, postrzegający działania Kiry jako zwykłe morderstwa.

Shane Black napisał scenariusze do takich filmów jak Zabójcza broń, Ostatni skaut czy Długi pocałunek na dobranoc. Jego debiutem reżyserskim był film Kiss Kiss Bang Bang.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux