http://vimeo.com/mironkundzicz

Clooney bierze się za Grishama 0

Warner Independent Pictures i Smoke House, wytwórnia Georgea Clooneya i Granta Heslova, kupiły prawa do powieści Johna Grishama, The Innocent Man: Murder and Injustice in a Small Town

Książka, która miała swoją premierę w październiku, opowiada prawdziwą historię Rona Williamsona, który przebywał jedenaście lat w celi śmierci w więzieniu w Oklahomie, za morderstwo, którego nie popełnił. Wyrok został oparty na kruchych dowodach: zeznaniu naocznego świadka, który ostatecznie okazał się prawdziwym mordercą i został skazany. Powieść pokazuje głupotę i paranoję systemu sądownictwa w USA.

John Grisham / illegalchuck.comJohn Grisham / illegalchuck.com

Pierwsze sześć książek autora, Firma, Raport Pelikana, Klient, Zaklinacz deszczu, Czas zabijania i Ława przysięgłych, zostało przeniesionych na ekran. Ostatnią powieścią zamienioną na film, było Skipping Christmas z 2001 roku, które ostatecznie przekształciło się w zmiażdżoną przez krytyków komedię familijną Święta last minute.

Grisham ciepło przyjął wiadomość o kolejnej adaptacji swojej książki, po tym jak sam dobrowolnie zrobił sobie przerwę w pisaniu. Cały czas trwają jednak dyskusje nad kupnem praw do jego czterech z nadchodzących dziesięciu książek: Bleachers, The Broker, The Testament i The Partner.

Kupno praw do The Innocent Man: Murder and Injustice in a Small Town, jest już drugą, tak dobrą tranzakcją Warner Independent Pictures i Smoke House. Wcześniej bowiem, kupili prawa do książki White Jazz innego poczytnego autora, Jamesa Ellroya, twórcy Tajemnic Los Angeles i Czarnej Dalii.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

majron

krawat lanserski :P zreszta on jest od pisania a nie od krawatow moze to zona go tak ubrala :)

Hsi_Nao

John Grisham telent pisarski ma. Ale stylistą z pewnością by nie został – tragiczny krawat! :o

Proszę czekać…