"May the Force Be With You"

Peter Jackson na planie Hobbita! 2

Dziś, 21 marca 2011 roku oficjalnie rozpoczęły się zdjęcia do ekranizacji książki J.R.R. Tolkiena pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem", na którą złożą się dwa filmy kręcone w tym samym czasie. Reżyserem jest autor trylogii Władcy PierścieniPeter Jackson. Pozostała ekipa jest bardzo podobna do tej, która pracowała przy tamtych filmach.

Pater Jackson na planie filmu Hobbit (2012)

Natomiast w skład obsady wchodzą m.in.: Martin Freeman jako Bilbo Bagins, Cate Blanchett, Saoirse Ronan, Orlando Bloom, Elijah Wood, David Tennant, Ian McKellen i Christopher Lee.

Premiera pierwszej części zaplanowana jest na listopad 2012 roku, natomiast drugiej na listopad 2013 roku.

Hobbit kręcony jest w technologii 3D. Zdjęcia powstają głównie w okolicach Wellington, stolicy Nowej Zelandii.

Prawdopodobny tytuł pierwszej części to "The Hobbit: There and Back Again", a drugiej "The Hobbit: An/The Unexpected Journey".

Poniżej prezentujemy dwa zdjęcia z planu, na których widzimy Petera Jacksona w domu Bilbo Baginsa. Reżyser opublikował je na swoim oficjalnym profilu na facebooku, założonym specjalnie z okazji rozpoczęcia zdjęć, dostępnym TUTAJ Jednocześnie zapowiedział, że na tym profilu na bieżąco będzie przekazywał najświeższe informacje o produkcji.

Inne zdjęcia z planu możesz zobaczyć klikając TUTAJ

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Czyli można liczyć, że wróci do swych krasnoludzkich kształtów podczas kręcenia Hobbita. No chyba, że catering się zmieni, a czas realizcji bardzo się skróci :)

Ronaldinho

Pamiętam coś, że Peter Jackson tłumaczył się z tej wagi świetnym cateringiem na planie Władcy Pierścieni, a filmy te robił 3-4 lata.

No to mi się dobrze wydawało hihi

Ronaldinho


Obrazek się zeskalował, jakby co to link bezpośredni do zdjęcia – http://www-images.theonering.org/torwp/wp-content/uploads/2011/03/pj-thenandnow.jpg

Albo mi się wydaje, albo Peter "ścienkł" :).
A tak poważnie to już się doczekać nie mogę i nawet to 3D przeżyję.

Proszę czekać…